بلیزر: من و دیگر اعضای کمیته اجرایی فیفا رشوه گرفتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چاک بلیزر، عضو کمیته اجرایی فیفا گرفتن رشوه در رای گیری جام های جهانی 1998 و 2010 را پذیرفت.

بلیزر آمریکایی همچنین بخاطر فرار از مالیات و گرفتن رشوه در ارتباط با "جام طلا"- مسابقات فوتبال فدراسیون آمریکای شمالی و مرکزی- مجرم شناخته شده است.

اعترافات این عضو کمیته اجرایی فیفا مربوط به بازجویی های او توسط اف.بی.آی- پلیس فدرال آمریکا- در نوامبر سال 2013 می شود، اما این اعترافات روز چهارشنبه 4 ژوئن 2015 منتشر شده است.

Advertisementانتشار این اعترافات فقط 24 ساعت بعد از استعفای سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و در گیرودار تحقیقات آمریکا و سویس از عملیات خلافکاران در این فدراسیون صورت می گیرد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی میل، اکنون جام جهانی 2018 که قرار است در روسیه برگزار شود نیز زیر ذره بین تحقیقات اف.بی.آی قرار گرفته، تا روشن شود چگونه این امتیاز و امتیاز قطر در سال 2022 به این کشورها اهدا شده است.

چک بلیزر 70 ساله، که هم اکنون بخاطر سرطان و سینه پهلو در بیمارستانی در نیویورک بستری است، اعتراف کرده در جریان رای گیری برای انتخاب کشورهای برگزار کننده جام جهانی 1998 و 2010، او و دیگر اعضای کمیته اجرایی فیفا رشوه گرفته اند. بر اساس این اعترافات سابقه رشوه گیری بلیزر به سال 1992 می رسد.

یک مقام اف.بی.آی به خبرگزاری رویترز گفت که واگذاری جام های جهانی اکنون در فراینده تحقیقات این سازمان قرار گرفته ، و تخمین زده می شود که 100 میلیون دلار جابجایی های خلافکارانه در فیفا صورت گرفته شده باشد.

مقامات دو کشور روسیه و قطر می گویند که در انتخاب کشورهایشان برای جام های جهانی 2018 و 2022 هیچگونه کار خلافی انجام نداده اند و از تحقیقات در این زمینه واهمه ای ندارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید