فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بلاتر پس از انصراف شاهزاده علی بار دیگر به ریاست فیفا رسید

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  لحظاتی پیش از آغاز دور دوم رای گیری برای انتخاب رئیس جدید فیفا، شاهزاده علی بن حسین که در دور نخست تنها ۷۳ رای از ۲۰۹ را کسب کرده بود، انصراف داد و به این ترتیب سپ بلاتر برای پنجمین دوره پیاپی به ریاست فیفا رسید.

  رای گیری برای انتخاب رئیس آینده فیفا، روز جمعه ۲۹ مه در مقر این سازمان در زوریخ برگزار شد و در پایان سپ بلاتر ۱۳۳ رای و علی بن الحسین ۷۳ رای به دست آوردند.

  به گزارش العربیه، رای گیری پس از سخنرانی سپ بلاتر و شاهزاده علی بن الحسین، دو نامزد ریاست فیفا آغاز شد.

  ژروم والکه، دبیرکل فیفا، از بالای جلسه، نمایندگان را به صندوق هایی که باید رای شان را در آن بیندازند، راهنمایی می کرد.

  رای گیری بصورت مخفی برگزار شد و دو مکان برای انداختن رای ها تعیین شد . طبق قانون هر نامزدی که دو سوم تعداد ۲۰۹ رای را کسب کند به عنوان رئیس جدید معرفی می شود.

  بلاتر در سخنرانی خود که نسبت به سخنرانی الحسین احساساتی تر بود، از رای دهندگان خواست بار دیگر فرصت دهند تا در کنار آنها باشد و به گفته وی با فساد مبارزه کند.

  این در حالی است که کمی پیش از آن میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که از سپ بلاتر، رئیس فیفا، خواسته است که استعفا دهد.

  پلاتینی در این باره گفت: «به او گفتم که دیگر بس است سپ، استعفا بده. به حرفهایم گوش داد اما گفت دیگر دیر شده.»

  همچنین گرک دایک، رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس صبح امروز در اظهاراتی تند تر از پلاتینی گفته بود اگر بلاتر بار دیگر انتخاب شود، کشورهای اروپایی باید جام جهانی ۲۰۱۸را تحریم کنند.

  بسیاری بر این باورند که فیفا به دلیل دستگیری شماری از اعضای اجرایی آن به اتهام فساد، در آینده نزدیک، تغییرات جدی را شاهد خواهد بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران