.
.
.

الهلال سعودی با سه گل پرسپولیس ایران را روانه خانه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بازی برگشت دو تیم فوتبال الهلال سعودی و پرسپولیس ایران، روز سه شنبه ۲۶ مه با پیروزی پر گل آبی پوشان ریاض به پایان رسید. این بازی که در چارچوب یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد، با نتیجه سه بر صفر به سود الهلال به پایان رسید.

بازی رفت این دو تیم که در تهران برگزار شد، با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافته بود. پرسپولیس می‌توانست در دیدار برگشت با یک نتیحه مساوی یا باخت ۲ بر یک، از سد باشگاه سعودی بگذرد و به مرحله بعد راه یابد، اما بازیکنان الهلال در روزی به یاد ماندنی برای تماشاگران سعودی، سه بر صفر مهمان خود را شکست دادند.

یوسف سالم در دقیقه ۱۹، محمد شلهوب در دقیقه ۵۷ از روی نقطه پنالتی، و عبدالعزیز الدوساری در دقایق وقت اضافه نیمه دوم، برای الهلال گلزنی کردند.

تیم الهلال در نیمه دوم می‌توانست حریف خود را با بیش از یک گل به رختکن بفرستد اما دفاع پرسپولیس به خوبی حملات آبی پوشان سعودی را دفع می‌کردند.

پرسپولیس در نیمه دوم به ویژه پس از دریافت گل دوم، به سمت دروازه الهلال یورش برد و در یکی دو فرصت می‌توانست به گل برسد اما عجله و بی‌تجربگی مهاجمان قرمز پوش مانع از رسیدن به گل شد. الهلال با این برد به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.

فردا چهارشنبه، در همین چارچوب، رویارویی دوم فوتبال ایران و سعودی برگزار خواهد شد. دو تیم الاهلی و نفت فردا در جده سعودی مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. دیدار رفت این دو تیم در تهران، یک بر صفر به سود نفت به پایان رسید.