فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رئیس فدراسیون فوتبال سعودی به کفاشیان : دشمنی بس است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک منبع در سعودی به روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط گفته است که احمد عید رئيس فدراسیون فوتبال سعودی، با علی کفاشیان همتای ایرانی خود درباره حوادث بازی پرسپولیس و الهلال تلفنی گفت و گو کرده است.

  الشرق الاوسط می گوید که محور گفت و گو میان عید و کفاشیان، توهین های طرف ایرانی از سوی تماشاگران و رسانه های این کشور علیه باشگاههای سعودی بوده است.

  اعتراض فدراسیون فوتبال سعودی، در پی تیتر روزنامه پیروزی صورت گرفت. این روزنامه پیش از بازی دو تیم سعودی و پرسپولیس نوشته بود : «قربانی کردن الهلال امشب حلال است».

  رئیس فدراسیون فوتبال سعودی، ضمن تاکید بر ضرورت همکاری نزدیک دو فدراسیون ایران و کشورش، از کفاشیان خواست که به دشمنی و نشر مطالب ضد عربی از سوی تماشاگران و مطبوعات ایرانی، پیش و به هنگام مسابقات خاتمه داده شود.

  روز گذشته هنگامی که نواف العابد بازیکن الهلال برای ضربه کرنر رفت، شماری از تماشاگران به سمت وی بطری پرتاب کردند. این حادثه با دخالت بازیکنان پرسپولیس خاتمه یافت و بازیکن الهلال توانست ضربه کرنر را بزند.

  این در حالی است که تاکنون هیچ یک از تیم های ایرانی هنگام بازی با تیم های سعودی در ورزشگاههای این کشور با چنین مشکلاتی روبرو نشده اند.

  یک روز پیش از مسابقه الهلال و پرسپولیس، رجانیوز این مسابقه را با توجه به شرایط سیاسی دو کشور سعودی و ایران، فراتر از یک مسابقه توصیف کرد.

  همچنین ابرار ورزشی که در نوشتن تیترهای جنجال برانگیز علیه تیم های سعودی و عربی شهرت یافته است، با تیتر « ۱۰۰ هزار نیرو در ورزشگاه آزادی» برای توصیف این مسابقه از کلمات نظامی استفاده کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران