.
.
.

مسابقه قرن..هر ثانیه ۸۳ هزار دلار حقوق برای بوکسور تعیین شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بعد از ظهر امروز شنبه ۲ مه، در لاس وگاس آمریکا مهمترین مسابقه بوکس جهان در دهه های اخیر برگزار خواهد شد. پیش بینی می شود که درآمد این مسابقه به یک میلیارد دلار برسد. سهم مانی پاکیائو بوکسور فیلیپینی، ۱۲۰ میلیون دلار و فلوید میودر بوکسور معروف آمریکا ۱۸۰ میلیون دلار است.

به گزارش العربیه، برای این مسابقه ۱۲ راند مشخص شده است و درآمد فلوید میودر، برای انجام اين مسابقه، ۱۸۰ میلیون دلار تعیین شده است. بوكسور آمریکایی گرانترین حقوق جهان را دریافت خواهد کرد چرا که وی در یک راند سه دقیقه ای، ۵ میلیون دلار، یعنی در هر ثانیه ۸۳ هزار دلار دریافت خواهد کرد.

میودر، بوکسور ۳۸ ساله آمریکایی که از سال ۱۹۹۶ در عرصه بوکس حرفه ای حضور یافته است، در هر ۴۷ مسابقه اش از جمله در ۲۶ مسابقه، با ضربه فنی برنده شده است. پاکیائو بوکسور ۳۶ ساله فیلیپینی هم ۵۷ برد، ۵ باخت و ۲ تساوی در کارنامه دارد.

رسانه های جهان از ماهها پیش، از این مسابقه گزارش هایی را تهیه و منتشر کرده اند که در برخی موارد، به سختی می توان آنها را باور کرد. مجله آمریکایی «فوربس» نوشته است که ۳ میلیون نفر برای مشاهده این مسابقه از طریق تلویزیون، هر یک ۱۰۰ دلار پرداخت کرده اند.

روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز روز گذشته گزارش داد که مقدمات برگزاری این مسابقه، پنج سال وقت برده است. صدها میلیون دلار درآمد ناشی از این مسابقه در جیب برگزار کنندگان آن خواهد رفت. اکثر این پول را کانال های تلویزیونی پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش، بلیت این مسابقه از دقایق نخستین عرضه آن تمام شده است. درآمد بلیت فروشی به ۷۴ میلیون دلار رسید. شمار تماشاگرانی که برای مشاهده این مسابقه بلیت تهیه کرده اند، ۱۶۵۰۰ نفر اعلام شده است. در بازار سیاه قیمت برخی از بلیت ها به ۲۵ هزار دلار رسیده است.