.
.
.

ویدیو..گل تاریخی ستوک سیتی به چلسی از 60 متری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شب گذشته به رغم شکست تیم ستوک سیتی در مقابل چلسی، اما در این بازی یک گل تاریخی و به یاد مادنی به ثمر رسید. این گل توسط چارلی آدام بازیکن میانی ستوک سیتی از فاصله شصت متری در درون دروازه چلسی قرار گرفت.

آدام در دقیقه چهل و چهار بازی از فاصله ۶۰ متری، با یک ضربه بلند، دروازه چلسی را هدف گرفت. کورتوا دروازه‌بان این تیم که از دروازه خارج شده بود، تلاش زیادی برای دفع توپ کرد اما تلاش وی بی‌نتیجه ماند و توپ وارد دروازه شد.

مورینیو مربی چلسی پس از پایان بازی، شگفتی خود درباره این گل را پنهان نکرده و گفته است: «هر بازیکنی در جهان دوست دارد چنین گلی را به ثمر رساند، از مسی گرفته تا مارادونا و پله».

بازی دو تیم سنوک سیتی و چلسی که از سری مسابقات لیگ بر‌تر انگلیس برگزار شد، در پایان با نتیجه دو بر یک به سود تیم آبی پوش لندنی به پایان رسید. چلسی پس از این پیروزی با هفتاد امتیاز و فاصله هفت امتیازی نسبت به آرسنال در صدر قرار گرفت.

پیش از این، سه گل به یاد ماندنی از فاصله‌های دور، در لیگ بر‌تر انگلیس به ثبت رسیده است. دیوید بکهام بازیکن سابق منچس‌تر یونایتد در سال ۱۹۹۶ در برابر تیم ویمبلدون، ژابی آلونسو بازیکن اسپانیایی لیورپول در برابر تیم نیو کاسل در سال ۲۰۰۶ و آسمیر بگوویچ دروازه‌بان ستوک سیتی در برابر ساوتهامتون در سال ۲۰۱۳ چنین گل‌هایی را زده‌اند.