.
.
.

دومین تیم عربی به نیمه نهایی راه یافت؛ امارات ژاپن را برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی امارات متحده عربی روز جمعه ۲۳ ژانویه، ژاپن را در ضربات پنالتی ژاپن شکست داد و به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا در استرالیا راه یافت.

به گزارش العربیه، دو تیم در پایان وقت اصلی و اضافه با نتیجه یک - یک مساوی به کار خود پایان دادند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

در این بازی، امارات آغاز کننده گلزنی بود. این تیم در دقیقه هفت، توسط علی مبخوت مهاجم خود به گل رسید. پس از آن تیم ژاپن فشار زیادی را بر دروازه امارات وارد کرد که در نتیجه آن، سامورائی‌ها در دقیقه ۸۱ بازی را به تساوی کشاندند.

در وقت‌های اضافه، هر دو تیم بازی سردی را به نمایش گذاشتند تا سرنوشت این دیدار به ضربات پنالتی کشیده شود. بازیکنان ژاپن دو ضربه از شش ضربه پنالتی را را هدر دادند و به این ترتیب امارات که تنها یک بار پنالتی را از دست داده بود، به پیروزی رسید و ستون چهارم مرحله نیمه نهایی را تکمیل کرد.

ژاپن که در این دیدار، چهره خوبی را به نمایش گذاشت، مانند ایران در این مرحله با جام وداع کرد. حریف امارات در نیمه نهایی استرالیا خواهد بود.

پس از پایان بازی، کمیته فنی جام ملت‌های آسیا، مهند العنزی مدافع امارات را بهترین بازیکن این دیدار معرفی کرد.

مهدی علی سرمربی تیم ملی امارات پس از پایان بازی اظهار داشت که بازی امروز بر خلاف بازی با ایران شانس با ما بود و توانستیم با یک شیوه دفاعی بازی را به ضربات پنالتی بکشانیم.