.
.
.

فوتبال بحرین در برابر ایران دیداری «پر مخاطره» خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سایت فوتبال «kooora» که یکی از پرطرفدار‌ترین سایت این رشته ورزشی در میان فوتبال دوستان در کشورهای عربی به شمار می‌رود، نخستین دیدار بحرین در جام ملت‌های آسیا در مقابل تیم ملی ایران را «پر مخاطره» توصیف کرد.

دیدار روز یکشنبه (فردا) میان ایران و بحرین، دومین دیدار این دو تیم در جام ملت‌های آسیا به شمار می‌رود. نخستین دیدار این دو تیم در سال ۲۰۰۴با نتیجه ۴ بر ۲ به سود ایران به پایان رسید.

سایت «kooora» که اخبار فوتبال جهان را به زبان عربی منتشر می‌کند، با نام آوردن از بازکنان تیم ملی ایران نظیر مسعود شجاعی، امیر حسین صادقی، جواد نکونام، کریم انصاری فر، وحید امیری، اشکان دژاگه، و هاشم بیک‌زاده گفته است که این بازیکنان می‌توانند مشکلات زیادی را برای دفاع بحرین بوجود آورند.

بحرین در آخرین بازی تدارکاتی خود که در استرالیا برگزار شد، تیم ملی فوتبال سعودی را چهار بر یک شکست داد. هر چند این تیم در جام خلیج که چندی پیش در ریاض برگزار شد، به نتایج ضعیفی دست یافته بود.

مهم‌ترین بازیکنان بحرین که احتمالات ترکیب اصلی این تیم در مقابل ایران را تشکیل خواهند داد، محمد سید جعفر در درون دروازه، محمد حسین، عبدالله الهزاع، ولید الحیام و راشد الحوطی در خط دفاع، حسین علی بابا، عبدالوهاب علی، عبدالوهاب المالود و فوزی عایش در خط میانی، و اسماعیل عبدالطیف، جیسی جون و محمد الطیب در خط حمله هستند.

مرجان عید سرمربی تیم ملی بحرین، بازیکنان خود را از با تجربه‌ها و جوانان انتخاب کرده است. شماری از بازیکنان این تیم برای اولین بار در جام ملت‌های آسیا شرکت می‌کنند در حالیکه بازیکنی مانند حسین علی بابا پیش از این، سه دوره تیم ملی ملی بحرین را همراهی کرده است.

بازی دو تیم ایران و بحرین فردا یکشنبه ۱۱ ژانویه در استادیوم ملبورن رکتانگلار برگزار خواهد شد.