.
.
.

بحران برکناری‌ها، استعفا‌ها و غیبت از تمرین‌ها در تیم بارسلونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بحران شدیدی تیم بارسلونای اسپانیا را پس از باخت یک بر صفر این تیم در مقابل رئال سوسیداد در بازی روز یکشنبه ۴ ژانویه در می‌نوردد؛ رقابتی که در هفته ۱۷ لالیگای اسپانیا برگزار شد.

باشگاه بارسلونا در سایت رسمی خود، برکناری اندرونی زوبی زاراتا مدیر فوتبال باشگاه را اعلام کرد. پس از آن کارلوس پویول استعفای خود را از سمت معاون مدیر فوتبال باشگاه بارسلونا اعلام کرد.


لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا نیز از تمریات تیم به بهانه دل درد، غیبت کرد؛ غیبتی که ناخرسندی لویس انریکه سرمربی تیم را در پی داشت. این در حالی است که گزارش‌های رسانه‌ای از وجود حالتی از اضطراب و تنش در باشگاه حکایت دارد؛ به ویژه اینکه مسی از روش مدیریتی انریکه خوشش نمی‌آید.


برخی از گزارش‌ها حاکی از آن است که ستاره آرژانتینی، با سرمربی خود جدال لفظی و به او توهین کرد. در نتیجه احتمال دارد تنش میان مسی و انریکه، به خداحافظی یکی از آن‌ها از تیم بینجامد.


روزنامه مارکا نوشت که جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا، از عملکرد اندرونی زوبی زاراتا به عنوان مدیر فوتبال باشگاه ناراضی بود، از همین رو او را برکنار کرد و اکنون به دنبال جانشینی برای او است.

از جمله اشتباهات اندرونی زوبی زاراتا از زمان آغاز مدیریتش در باشگاه بارسلونا در سال ۲۰۱۰، می‌توان از خرید توماس فِرمالین مدافع سابق تیم آرسنال لندن یاد کرد که تا کنون به دلیل مصدومیت، در آرسنال بازی نکرده است. این تیم همچنین نیاز به هافبک راست دارد اما به دلیل شکست مذاکرات اندرونی زوبی زاراتا در فروش دنی الفیس برزیلی پیش از پایان قراردادش در تابستان آینده، تا کنون خرید هافک راست میسر نشده است. همچنین بازی داگلاس، مدافع جدید برزیلی بارسلونا، نا‌امید کننده است.


پس از برکناری اندرونی زوبی زاراتا، معاونش پویول نیز تصمیم به ترک سمت خود کرد و در صفحه فیس بوک خود نوشت: «در اینجا می‌خواهم اعلام کنم که تصمیم گرفتم پایان رابطه خودم را با باشگاه بارسلونا، اعلام کنم.»

او افزود: «سه ماه و نیم اخیر در باشگاه برای من این فرست را فراهم کرد تا جنبه دیگری از باشگاه را ببینم و در آن بسیار آموختم. من بسیار سپاسگزارم و می‌خواهم چیزهای جدیدی تجربه کنم.»

او ادامه داد: «می‌خواهیم در زمینه شخصی و حرفه‌ای رشد کنم تا در آینده به این منزل بازگردم و ادای خود را به شما به خاطر تمام این سال‌های فراموش نشدنی، ادا کنم.»
پویول سال گذشته پس از ۱۵ فصل بازی در بارسلونا و کسب القاب فراوان، از بازی کناره گیری کرد. پیروزی به همراه تیم ملی اسپانیا در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۰ و پیروزی در جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۰۸، از افتخارات پویول است.