فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. جنجال نادیده گرفتن سه خطای پنالتی دیدار الهلال و وسترن

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بازیکنان و مسئولان باشگاه الهلال سعودی روزهای سختی را پشت سر می گذارنند. آبی پوشان پایتخت پس از باخت به وسترن سیدنی و از دست دادن قهرمانی لیگ باشگاههای آسیا از سوی هواداران و تحلیگران مورد نکوهش قرار گرفتند.

  در مقابل برخی از هواداران این تیم، داور ژاپنی مسابقه را مسئول از دست دادن قهرمانی لیگ باشگاههای آسیا به شمار آوردند.

  در دیدار فینال قهرمانی باشگاههای آسیا که روز شنبه گذشته میان الهلال سعودی و وسترن سیدنی برگزار شد، نیشی مورا داور ژاپنی سه خطای محرز پنالتی را اعلام نکرد.

  تحلیلگران فوتبال در استرالیا و سعودی هر دو درباره محرز بودن خطاهای مکرر پنالتی در دیدار دو تیم الهلال و وسترن اتفاق نظر دارند.

  تلویزیون استرالیا پس از پایان بازی چندین بار سه خطای پنالتی اعلام نشده را تکرار کرد. تحلیلگر استرالیایی با اذعان به پنالتی بودن این خطاها، گفت:« مشخص است که داور ژاپنی امروز هیچ تصمیمی ندارد حق الهلال را بدهد.»

  نیشی مورا داور ژاپنی در جام جهانی برزیل به دلیل تصمیم های اشتباه درباره خطاهای پنالتی تنها دیدار افتتاحیه میان کرواسی و برزیل را سوت زد و پس از آن به دلیل محرومیت از سوی کمیته داوران به ژاپن بازگشت.


  واکنش الهلال به داور ژاپنی


  شاهزاده عبدالرحمان بن مساعد رئیس باشگاه الهلال پس از این دیدار درباره قضاوت بازی گفته که داور ژاپنی با قضاوت «افتضاح» گوش تا گوش سر تیم الهلال را برید.

  رئیس باشگاه الهلال در این زمینه افزود : «قطعا برعلیه قضاوت نیشی مورا در ای اف سی اعتراض خواهیم کرد، هرچند می دانیم که این اعتراض برای الهلال بی فایده است.»

  از سوی دیگر برخی از هواداران الهلال، مهاجمان این تیم بويژه ناصر الشمرانی را مقصر اصلی این باخت دانستند.

  این بازیکن که امید اول گلزنی آبی پوشان به شمار می آید، علاوه بر ارائه یک بازی ضعیف، برخوردهای پس از بازی او با بازیکنان سیدنی باعث نکوهش تماشاگران و مسئولان الهلال شد تا جائیکه شماری از هواداران خواستار اخراج او از باشگاه شده اند.

  اما الشمرانی می گوید که وی در واکنش به توهین بازیکن وسترن سیدنی این گونه عکس العمل خشن نشان داده است. مهاجم الهلال اظهار داشت که بازیکن وسترن پس از بازی به وی نزدیک شد و الفاظ رکیک به او گفت.

  وسترن سیدنی، در مجموع دو دیدار رفت و بر گشت یک بر صفر بر الهلال غلبه کند و برای اولین بار به مقام نخست قهرمانی لیگ باشگاههای آسیا رسید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران