.
.
.

بازداشت یکی از مسئولان تیم ملی فوتبال ایران در کره جنوبی به اتهام آزار جنسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از مسئولان تیم ملی فوتبال امید ایران به اتهام آزار جنسی یکی از زنان داوطلب برگزاری مسابقات، توسط پلیس کره جنوبی بازداشت و پس از آزادی برای انجام تحقیقات بیشتر در کشور کره جنوبی ممنوع الخروج شد.

به گزارش خبرگزاری رویترزُ، پلیس کره‌جنوبی، اعلام کرد ‌در جریان بازی روز دوشنبه ۱۵ سپتامبر تیم‌های امید ایران و ویتنام، یکی از زنان داوطلب برگزاری مسابقات از سوی یکی مسئولان تیم ملی فوتبال ایران مورد آزار جنسی قرار گرفته که با شکایت این زن کره‌ای، این فرد فعلا نمی‌تواند این کشور را ترک کند.

بنا بر اعلام مقا‌م‌های پلیس کره جنوبی، این مرد ۳۸ ساله ایرانی پس از بازجویی، پذیرفته که تماس فیزیکی با یکی از داوطلبان امور اجرایی مسابقات داشته، ولی بر این باور است که هیچ کار غیرقانونی انجام نداده است.

بنا بر این گزارش، یکی از مسئولان برگزاری مسابقات آسیایی اینچئون همچنین گفته است: «فرد بازداشت شده، از مسئولان تیم ملی فوتبال ایران بوده است.»

زن کره‌ای که ‌در این ماجرا مورد آزار جنسی قرار گرفته، به پلیس گفته که این اتفاق پس از مسابقه و هنگامی که وی و یکی از مسئولان تیم ملی می‌خواستند با هم عکس بگیرند، رخ داده است.

در این باره پلیس کره‌جنوبی اعلام کرد: «هم‌اکنون فرد بازداشت شده‌ آزاد است، ولی اجازه خروج از کره‌جنوبی را ندارد.»

شایان ذکر است که روز دوشنبه تیم ملی فوتبال امید ایران در نخستین بازی خود در بازی‌های آسیایی اینچئون با نتیجه ۴ ـ ۱ از تیم ملی امید ویتنام شکست خورد.