بهروان: باشگاهها در قراردادهای خود قانون را دور زده اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

غلامرضا بهراوان عضو هیات رییسه سازمان لیگ فوتبال ایران روز یکشنبه ۱۰ آگوست با اشاره به تخلف باشگاه های فوتبال در اعلام قراردها با بازیکنان و کادرفنی خود اظهار داشت « تیم های متخلفی که سقف بودجه تعیین شده توسط سازمان لیگ در فصل پیش رو را رعایت نکرده اند، یک بار قانون را دور زده اند و دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا بهروان با بیان اینکه هیات رئیسه سازمان لیگ تصمیم های بسیار سختی برای برخورد با تیم های متخلفی که سقف بودجه تعیین شده در لیگ چهاردهم را رعایت نکرده اند اتخاذ کرده است، گفت: «به دلیل اتخاد همین تصمیم هاست که می شنویم استقلال اعلام می کند قرار است قرارداد بازیکنان و کادر فنی خود را کاهش دهد.»

وی در پاسخ به این که مجازات تیم های متخلفی که سقف قرارداد را رعایت نکرده اند، چه خواهد بود و چه زمانی با این تیمها برخورد خواهد شد؟ اظهار کرد: «در ابتدا که فرصت کافی به این تیم ها داده شده است تا در قراردادهایشان تجدیدنظر کنند، در غیر این صورت اجازه نقل و انتقال بازیکنان در طول فصل به آنها داده نمی شود. علاوه بر این یک چهارم از درآمدهایشان به میزان تخلفی که انجام داده اند کسر خواهد شد. این در حالی است که این مجازات بندهای دیگری نیز دارد.»

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ همچنین در پاسخ به این سوال که آیا کاهش رقم قرارداد تیمهای متخلف به این صورت که استقلال اعلام کرده است، قانونی است یا خیر؟ عنوان کرد: «به هر صورت پیشبینی هایی در هیات رئیسه سازمان لیگ انجام شده است و اگر این تیم ها نتوانند کاهش قرارداد ها را در دستورکار خود قرار دهند و آن را اجرایی کنند، مجازات هایی برای آنها در نظر گرفته شده است.»

بهروان در این مورد که آیا کم کردن قراردادها به این صورت تنها یک اقدام بر روی کاغذ بوده و دور زدن قانون است یا خیر؟ تصریح کرد: این «تیم ها یک بار قانون را دور زده اند و دیگر نمی توانند دور بزنند! بنابراین هم اکنون تصمیم گرفته اند که این مساله را حل کنند.»

به گفته وی تیم های متخلفی که سقف قراردادها را در فصل جاری رعایت نکرده اند می توانند حتی در نیم فصل هم موضوع رقم قراردادهایشان را حل و فصل کنند چرا که قرار نیست قراردادی فسخ شود بلکه تنها می خواهند در رقم قراردادهای منعقد شده تجدید نظر کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید