نکونام به قلعه نویی: اندازه شماره پيراهن من هم افتخار نداری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
5 دقيقه (Reading time)

اختلاف میان جواد نکونام بازیکن سابق استقلال تهران و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از یک سو و امیر قلعه نویی سرمربی آبی پوشان پایتخت از سوی دیگر، به جنگ رسانه ای میان این دو تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، نکونام در پاسخ به اظهارات اخیر قلعه نویی درباره خود گفته :« شما اندازه شماره پيراهن من هم افتخار نداری!».

مربی استقلال تهران روز گذشته پس از پایان دیدار تیمش در مقابل راه آهن که با پیروزی آبی پوشان همراه بود، گفته که دیگر مایل نیست درباره اظهارات نکونام چیزی بگوید اما تاکید کرد که علیه کاپیتان تیم ملی ایران شکایت خواهد کرد.

پیش از این نیز قلعه نویی در گفت و گو با سایت باشگاه استقلال گفته بود:«اگر این بازیکن در فهرست این فصل استقلال قرار داشت امروز من مرد بودم و ایشان هم هیچگاه چنین حرف هایی را مطرح نمی کرد.»

اما نکونام جمعه ۱ اگوست ۲۰۱۴ در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا باز هم به قلعه نویی تاخت و از ناراحتی خود از سرمربی آبی ها و دلایل اختلافاتش با او صحبت کرد.

او در پاسخ به قلعه نویی گفت: «خیلی جالب است که در دو فصلی که در استقلال بودم و البته یکی به انتها نرسید، ایشان یک بار هم نگفتند تو را نمی خواهم و این اولین باری است که چنین چیزهایی میشنوم. پس معلوم است در آن زمان اندازه خود را میدانستند. من علاقهای به پاسخ دادن به حرفهای ایشان نداشتم ولی از این به بعد جواب می دهم تا خیلی چیزها معلوم شود.»

نکونام در پاسخ به این سوال که قلعه نویی گفته حرفهای شما برایشان ارزش ندارد گفت: «ایشان که همیشه می گفتند من جواب شاگردهایم را نمی دهم، ولی دیدید در مقابل حرفهایی که میگفت ارزش ندارد، چقدر واکنش نشان داد. دو مصاحبه کرد و در دومین مصاحبه به جای حرف زدن درباره بازی راه آهن و استقلال، بیشتر زمان کنفرانس درباره مصاحبه من حرف زد. با توجه به این اتفاقات می توانم بگویم یکی از نکات تاریک فوتبال من این است که یکسال و نیم شاگرد شما در استقلال بودم و خیلی دیر این مسایل را فهمیدم. بنده افتخارم این است که شاگردی امثال شاهرخی، فرکی، ذولفقارنسب، پرویز ابوطالب، یاوری،ابراهیم قاسمپور و … را کرده ام نه شما! البته شما حق دارید در مورد من زیاد حرف بزنید چون مقابل آدم بزرگتر از خودت قرار گرفته اید. شما که در دوران بازیگریتان به اندازه شماره پیراهن من هم افتخار کسب نکرده اید!»

وی درباره این گفته قلعه نویی که نکونام نباید اکنون این حرفها را می زد ، اظهار داشت : «می گویید نکونام نباید در این مقطع حرف می زد. وقتی استقلال قهرمان شد مصاحبه کردم وگفتید نباید الان حرف می زد! وسط فصل حرف میزنیم دوباره می گویید نباید الان حرف میزد! شما که می گویید حرفهایتان را همان موقع بزنید، یادتان هست یکی از بازیکنان از نحوه تمریناتتان ایراد گرفت و با او چه رفتاری کردید؟! برای او چه اتفاقی افتاد؟! چطور شما هر وقت دوست دارید مصاحبه می کنید و حرف می زنید ولی اگه من حرف بزنم ایراد دارد ،انقدر با مردم بازی نکنید.»

کاپیتان تیم ملی ایران در بخشی از مصاحبه در واکنش به انتقاد مربی استقلال از بازیش گفت : «اولاً شما در حد واندازه من نیستی که در مورد من حرف فنی بزنی. تاریخ من در این فوتبال مشخص است ولی در مورد فنی شما حرف بسیار است. اگر من بد بودم چرا گفتید نکونام بهترین بازیکن آسیاست و حقش را در مراسم بهترینهای آسیا خورده اند؟! من را در نیم فصل اول به خاطر اینکه آماده نبودم بازی دادید، ضعیف ظاهر شدم ولی در نیم فصل دوم به گفته خودتان در آن مقطع، یکی از بهترین های تیم بودم. اصلا اگر بد بودم چرا شما همیشه من را ثابت بازی می دادید؟»

نکونام در واکنش به اظهارات قلعه نویی که گفته است کفاشیان عامل ماندن نکونام در استقلال بود و گرنه او نیازی به تمدید قراردادتان نداشت، گفت: «خدا را شکر درباره آن قسمت از حرفهایتان که گفتید کفاشیان باعث شد من در استقلال بمانم، رئیس فدراسیون شفاف حرف زد و مردم فهمیدند چه کسی درست می گوید. اما یادم هست در جلسه هایی که قبل از شروع فصل قبل و به درخواست شما در مجموعه انقلاب داشتیم، شما اصلا حرفی از جدایی من نزدید و گفتید تنها به خاطر یک مصاحبه از من ناراحت هستید، همین. چرا در آن جلسه یک کلمه از این حرفها را نگفتید؟! خیلی راحت حرفتان را عوض میکنید.»

کاپیتان تیم ملی ایران همچنین اظهار داشت که آماده است به دادگاه برود تا حرف هایش را ثابت کند و در این زمینه افزود: «من مشکلی با این موضوع ندارم. امیدوارم حداقل این اتفاق بیفتد تا مشخص شود چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ. من هم مدارکی دارم و آدمهایی هستند که شهادت بدهند. یادتان رفته به خود من چه حرفهایی درباره رسیدن به تیم ملی زدید؟!هم خودتان هم دلال منشوری»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید