فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آلمان برای چهارمین بار قهرمان جام جهانی فوتبال شد

  منبع: دبی - العربیه.نت فارسی

  تیم ملی فوتبال آلمان یکشنبه شب با شکست یک بر صفر آرژانتین برای چهارمین بار در تاریخ این ورزش قهرمان جام جهانی فوتبال شد.

  تيم‌های ملی آرژانتين و آلمان يکشنبه شب در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو رودروی هم قرار گرفتند تا تعیین کننده قهرمان بیستمین جام جهانی باشند. اين ديدار در پایان 120 دقیقه یک بر صفر به سود آلمان به پايان رسيد.

  این دیدار برخلاف فینال های جام جهانی گذشته بازیکنان از تحرک بیشتری برخوردار بودند و بارها دروازه های یکدیگر را تهدید کردند.

  در دقيقه 21 ایگواين صاحب توپ شد و در حالی که با نوير دروازه بان آلمان تک به تک بود توپ را با عجله به بيرون زد.

  در دقيقه 30 ایگواین توانست دروازه آلمان را باز کند. اما پیشتر کمک داور اين گل را آفساید اعلام کرده بود .

  در دقیقه 45 نیمه نخست هوودس از یک کرنر توپ را با سر به تير عمودی دروازه آرژانتين کوبید تا بازی در 45 دقيقه نخست با تساوی بدون گل خاتمه يابد.

  مسی در دقیقه 47 در حالی که تنها دو دقیقه از بازی گذشته بود صاحب توپ شد و از درون محوطه هجده قدم به سمت دروازه شوت کرد اما توپ آرام از کنار دروازه به بیرون رفت.

  در ادامه بازی هر دو تیم برای دستيابی به گل تلاش کردند اما حملات آنها در پايان 90 دقيقه بی ‌نتیجه ماند تا کار به وقت‌ اضافه کشیده شود.

  در وقت اضافه نخست مهاجمان دو تیم فرصت های برای گل داشتند که به هدر رفت.

  در وقت اضافه دوم 23 وقت اضافه شولر ، گوتزه بازیکن جوان آلمان را درون هجده قدم صاحب توپ کرد که این بازیکن با یک استوپ سینه زیبا و ضربه پای چپ زیباتری دروازه آرژانتین را باز کرد و آلمان را برای چهارمین بار در تاریخ جام جهانی فوتبال قهرمان کند.

  گفتنی است فوتبال آلمان از شهرت جهانی برخوردار است. تیم ملی این کشور موفق شده است که در بیست دوره جام جهانی برگزار شده، 8 بار به آن راه یابد و چهار بار قهرمان جهان شود.

  آلمان تنها در سالهای 1942 و 1946 به علت ادامه جنگ جهانی دوم نتوانست در این مسابقات مقدماتی جام جهانی شرکت کند.

  تیم ملی فوتبال آلمان سه بار نیز قهرمان جام ملت های اروپا شده است. پس از ایتالیا، آلمان دومین کشور با 18 بار شرکت در مسابقات مقدماتی جام جهانی رکورد دار شرکت در این بازی هاست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران