فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امشب آرژانتین برای گرفتن انتقام اشک های مارادونا به میدان می رود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  تا ساعاتی دیگر دو تیم آلمان و آرژانتین در استادیوم ماراکانا در ریودو ژانیرو به جنگ هم خواهند رفت تا قهرمان بیستمین جام جهانی مشخص شود.

  این دو تیم ظرف ۲۸ سال گذشته دو بار ( ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰) در بازی فینال، و پس از پشت سر گذاشتن حریفانی قوی، رودروی هم قرار گرفته بودند و در هر دو بار مارادونا چهره شاخص بازی بود. گریه های مارادونا در سال ۱۹۹۰ هنگامی که جام قهرمانی را به آلمان ها تقدیم کردند هنوز در یاد بسیاری از فوتبال دوستان و بویژه آرژانتینی ها باقی مانده است.

  در آن بازی داور مکزیکی مسابقه با احتساب یک پنالتی مشکوک در دقیقه ۸۵ مسابقه فرصتی تاریخی به آلمان ها داد تا توسط آندریاس بریمه به گل برسند و جام قهرمانی را تصاحب کنند.

  آلمان تاکنون سه بار ( ۱۹۵۴ ، ۱۹۷۴ و ۱۹۹۰) به مقام قهرمانی جام جهانی فوتبال رسیده است . این در حالی است که آرژانتین دو بار در سال های ۱۹۹۸ و ۱۹۸۶ به این افتخار دست یافته است.

  آلمان و آرژانتين پس از آن سال ها امروز به مصاف هم می روند . این دو تیم اتفاقی به فینال جام بیستم نرسیده اند و هر دو شایسته حضور در فینال اين رقابتها هستند.

  الخاندرو سابیلا مربی آرژانتین روز گذشته درباره بازی امشب گفته که یارانش برای پیروزی بر آلمان و کسب قهرمانی در این جام باید یک بازی زیبا را به نمایش بگذارند .

  وی افزود :« باید بازی خوب و درخشانی را به نمایش بگذاریم ، به خوبی تمرکز کنیم و فضا های خالی میدان را پر کنیم.»

  مربی آرژانتین گفت: « در این بازی نیازی به ایجاد انگیزه در بازیکنان نداریم، بازی فینال خود به تنهایی باعث ایجاد انگیزه است ، آنها برای قهرمانی آرژانتین از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران