.
.
.

آرژانتین با گل دیماریا به یک چهارم نهایی جام جهانی راه یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو تیم ملی فوتبال آرژانتین و سوئيس در چارچوب مسابقات یک هشتم نهایی روز سه شنبه ۱ ژوئیه ۲۰۱۴ به مصاف هم رفتند که در پایان تیم فوتبال آرژانتین با نتیجه یک بر صفر حریف خود را شکست داد.

به گزارش العربیه نیمه نخست دیدار دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسيد. در این نیمه دو تیم تقریبا بازی آرامی را از خود نشان دادند.

در نیمه دوم بازیکنان آرژانیتن که در نیمه نخست در حد نام خود ظاهر نشده بودند ، میدان و بازی را در دست گرفتند و حملاتی را بر روی دروازه سوئیس ترتیب دادند.

در دقیقه ۷۸ مسی با کنار گذاشتن یکی از مدافعان از درون محوطه هجده قدم حریف، شوتی محکم روانه دروازه سوئیس کرد که با واکنش خوب دروازه بان توپ راهی کرنر شد .

تیم آرژانتین به جز این حمله ، چندین حمله دیگر بر روی دروازه سوئیس تدارک دید، اما هیچ یک از آنها به گل تبدیل نشد، تا بازی پس از ۹۰ دقیقه به وقت اضافه کشیده شد.

در وقت اضافه دوم هیچ یک یاز دو تیم حمله خطرناک قابل ذکری بر روی دروازه ها انجام ندادند و بازی باز هم صفر بر صفر در وقت اضافه دوم ادامه یافت.

در دقیقه ۳ وقت اضافه دوم ، شوت دیماریا بازیکن چپ پای آرژانتین ، با واکنش خوب دروازه بان روبرو شد.

در دقیقه ۱۳ وقت اضافه دوم مسی از نیمه زمین سوئيس صاحب توپ شد و با جا گذاشتن دو مدافع دیماریا را صاحب توپ کرد تا این بازیکن با شوتی دقیق توپ را در سمت چپ دروازه سوئيس قرار دهد.

در دقیقه آخر وقت اضافه دوم بازیکنان سوئيس یک فرصت خوب را از دست دادند که می توانست بازی را به پتالتی بکشاند اما توپ پس از برخورد با تیر عمودی دروازه و سپس پای مهاجم سوئیس به اوت رفت.