فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بازیکنانی که سرود ملی کشورشان را در جام جهانی نمی خوانند

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  گذشته از بازیکنان کم حافظه یا کم سواد، برخی دیگر از بازیکنان به طور عمد از ادای سرود ملی کشورهایشان در هنگام بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ به دلایل دینی یا ملی خودداری می کنند.

  کریم بن زیما بازیکن مسلمان الجزایری تبار فرانسه و رئال مادرید اسپانیا از جمله بازیکنانی است که هیچ گاه سرود ملی فرانسه را در هنگام حضور خود با تیم ملی این کشور نخوانده است.

  پیش از او زین الدین زیدان دیگر بازیکن الجزایری تبار و ریبری بازیکن مسلمان فرانسه از خواندن سرود ملی این کشور اجتناب می کردند.

  بن زیما که هم اکنون به عنوان بازیکن کلیدی فرانسه به شمار می رود می گوید که عاشق تیم ملی فرانسه است اما کسی نمی تواند او را به خواندن سرود ملی این کشور مجبور کند.

  گفتنی است که بسیاری سرود ملی فرانسه را که به «لامارسييز» معروف است ، بیش از حد ناسیونالیستی می دانند. منتقدان سرود ملی فرانسه می گویند که کلمات «لامارسييز» هیچ اهمیتی به دیگر اقلیت های ساکن در این کشور نمی دهد.

  البته این تیم در جام جهانی با شعار «غیر ممکن کلمه ای فرانسوی نیست» در این جام حضور یافته است .

  دیگر بازیکنانی که از خواندن سرود ملی کشورشان اجتناب می وزند بازیکنان اسپانیایی شهر بارسلونا هستند. منطقه کاتالونیا با مرکزیت بارسلون از جمله مناطق اسپانیا است که مردم آن خواهان برگزاری همه پرسی برای استقلال هستند.

  در آخرین مسابقه تیم بارسلونا و رئال مادرید در سال ۲۰۱۴ ، تماشاگران کاتالونیایی در هنگام پخش سرود ملی اسپانیا ، با سوت زدن اعتراض خود را نشان داده بودند.

  گفته می شود که فدراسیون فوتبال انگلیس بازیکنان تیم ملی این کشور را پیش از برگزاری جام جهانی مجبور کرده بود که سرود ملی انگلیس را حفظ کنند. در تیم ملی این کشور چهار سیاه پوست آفریقایی تبار از جمله رحیم استرلینگ که یک مسلمان است ، حضور دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران