ویدیوی بازی دیدنی فوتبال نوجوان ۱۲ ساله ملقب به «مسی کرکوک»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یار سعید ملقب به «مسی کروک» یابندگان استعدادهای فوتبال را شگفت زده کرده است، تا جایی که آکادمی فوتبال هلند برای او دعوت فرستانده تا تحت نظر کار‌شناسان فوتبال قرار گیرد. در صورتی که او موفق شود از امتحان‌ها با موفقیت عبور کند، باشگاه‌های حرفه‌ای با او قرارداد امضا خواهند کرد.

آکادمی جوانان «مارکو» که در تلیبورگ کانادا واقع است، نامه‌ای به پدر یار سعید فرستاده و خدمات آموزشی سه مرحله‌ای خود را، ارائه داده است. پس از آن این آکادمی یار سعید را به دو تیم فیلیم و آیندهوون پیشنهاد خواهد داد.

پدر یار سعید به خبرگزاری «یورونوستی» گفته است که یک مربی هلندی و یک استعداد یاب بریتانیایی کردی الاصل با او تماس گرفتند و اعلام آمادگی کردند فرزندش را برای بازی فوتبال، به اروپا ببرند. او افزود که مربی هلندی گفته، حاضر است چند هفته به یارسعید آموزش دهد تا او را برای امتحان‌های مدارس فوتبال در اروپا پیش از عقد قرارداد با استعداد‌ها، آماده کند.

پدر «مسی کرکوک» همچنین گفت که با خاویر لیلیو فرانسوی قراردادی سه ماهه امضا کرده تا به دنبال مدرسه‌ای وابسته به یکی از باشگاه‌ها برای فرزندش باشد.

خاویر لیلیو یکی از استعدادیاب‌های وابسته به فدراسیون جهانی فوتبال است. او استعدادیاب اصلی برای دو تیم فرانسوی مونوپوله و سانت ایتیان است.

شایان ذکر است که یار سعید ۲۴ اکتبر ۲۰۰۲ در خانواده‌ای کرد در شهر اربیل به دنیا آمده است. پس از سرنگونی نظام صدام حسین رئیس جمهوری پیشین عراق به شهر کرکوک بازگشت. او بازی را در زمین‌های خاکی آغاز کرد. فوتبال بازی مورد علاقه او است. دوستداران فوتبال در محله زندگیشان او را «مسی کرکوک» نامیدند.

یار سعید آرزو دارد که روزی در یکی از باشگاه‌های اروپایی بازی کند. این آروز در آستانه محقق شدن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید