بهره‌برداری وزارت امنیت داخلی آمریکا از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی مولد که می‌تواند متن، عکس و فیلم ایجاد کند، طی ماه‌های اخیر هیجان و هراس همزمان را برانگیخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده قصد دارد امسال 50 کارشناس هوش مصنوعی را برای مقابله با کودک‌آزاری، تولید ماده مخدر «فنتانیل»، و ارزیابی خسارات ناشی از بلایای طبیعی استخدام کند.

آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، اخیرا در جریان رویدادی در کالیفرنیا تصمیم این وزارتخانه، که وظیفه ایمن‌سازی مرزهای آمریکا را بر عهده دارد، برای استخدام افسران هوش مصنوعی را اعلام کرد.

مایورکاس در بیانیه‌ای گفت: «دولت به حمایت و تخصص متخصصان هوش مصنوعی کشورمان نیاز دارد تا به توانایی مستمر ما برای استفاده مسئولانه از این فناوری، محافظت در برابر استفاده مخرب از آن، و پیشبرد مأموریت حیاتی امنیت داخلی ما کمک کند.»

در جایی که اروپا پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه قانونگذاری برای هوش مصنوعی داشته است، طرح مذکور بخشی از تلاش‌های اولیه دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای بهره‌برداری از مزایای بالقوه هوش مصنوعی در عین مهار بزرگترین تهدیدهای آن است.

هوش مصنوعی مولد که می‌تواند متن، عکس و فیلم در پاسخ به درخواست‌های کاربران ایجاد کند، طی ماه‌های اخیر هیجان و هراس همزمان را برانگیخته است، چرا که می‌تواند برخی از مشاغل را منسوخ کند، و با ایجاد مشکل در تشخیص اطلاعات درست و نادرست، روند انتخابات را مختل کند.

مقامات وزارت امنیت داخلی گفتند که هوش مصنوعی با استفاده از یک مدل یادگیری ماشینی برای شناسایی الگوهای مشکوک در خودروهای عبوری از مرز، توانسته است 240 مرتبه به ضبط مواد مخدر کمک کند، که نشان می‌دهد این فناوری برای مقابله با واردات غیرقانونی مواد مخدر مفید است.

این وزارتخانه همچنین از یک مدل یادگیری ماشینی برای بهبود تصاویر قدیمی‌تر استفاده می‌کند که به آن اجازه می‌دهد 300 قربانی سوءاستفاده جنسی که قبلا ناشناخته بودند و همچنین برخی از مجرمان را شناسایی کند.

هوش مصنوعی همچنین به سازمان مدیریت اضطراری فدرال کمک می‌کند تا آسیب‌های وارده به خانه‌ها و ساختمان‌ها پس از بلایای طبیعی را ارزیابی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size