مصرف شکر «استویا» ممکن است به حمله قلبی بیانجامد

نیچر: رابطه‌ای میان ماده «اریتریتول» موجود در گیاه استویا و لخته‌شدن خون، حملات قلبی و ایست مغزی وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پژوهشی جدید نشان داد که گیاه استویا، که یکی از جایگزین‌های مشهور طبیعی برای شکر است، ممکن است باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی، به‌ویژه بروز حمله قلبی شود.

به گزارش «سی ان ان»، این پژوهش ثابت کرد که رابطه‌ای میان ماده «اریتریتول» موجود در گیاه استویا و لخته‌شدن خون، حملات قلبی و ایست مغزی وجود دارد.

هدف این پژوهش، یافتن هرگونه ماده شیمیایی یا ترکیبی در خون بود که می‌تواند به حمله قلبی، سکته مغزی یا مرگ بیانجامد.

این تیم پژوهشی، آنالیز 1157 نمونه خون جمع‌آوری شده در فاصله سال‌های 2004 تا 2011 از افراد در معرض خطر بیماری‌های قلبی را آغاز کرده و متوجه شد که ماده اریتریتول، نقش مهمی را در این رابطه ایفا می‌کند.

این تیم برای اطمینان از نتایج، گروه دیگری از نمونه‌های خون بیش از 2100 نفر در آمریکا و 833 نمونه دیگر را که توسط همکاران خود در اروپا تا سال 2018 جمع‌آوری شده بود، آزمایش کرد. حدود سه چهارم شرکت‌کنندگان به بیماری عروق کرونر یا فشار خون بالا مبتلا بودند و حدود یک پنجم آنها دیابت داشتند.

حمله قلبی یا سکته مغزی

پژوهشگران همچنین دریافتند که سطوح بالاتر اریتریتول با افزایش خطر حمله قلبی، سکته مغزی یا مرگ در عرض 3 سال، مرتبط است.

آنها در مطالعه خود که در مجله «نیچر» انتشار یافت، آوردند، افزایش 25 درصدی اریتریتول خون با افزایش دو برابری خطر حملات قلبی و سکته مغزی همراه است.

آنها خاطرنشان کردند که افرادی که دارای فاکتورهای خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مانند دیابت هستند، در صورت داشتن سطوح بالای اریتریتول در خون، دو برابر بیشتر در معرض حمله قلبی یا سکته مغزی قرار دارند.

دکتر استنلی هازن، نویسنده اصلی این مقاله پژوهشی و مدیر مرکز تشخیص و پیشگیری قلبی عروقی در انستیتو «مطالعات لرنر» در کلینیک کلیولند در آمریکا،گفت: «میزان خطر، اندک نبود.»

هازن افزود که بدن انسان مقادیر اندکی «اریتریتول» را به شکل طبیعی تولید می‌سازد که تناسبی با سطوح اندازه گیری‌شده در نمونه‌برداری‌ها ندارد.

شکسته‌شدن لخته‌ها و انتقال به قلب

او در ادامه گفت: «ظاهرا اریتریتول باعث می‌شود پلاکت‌ها با سرعت بیشتری لخته شوند، سپس با شکسته شدن لخته‌ها، این تکه‌های لخته به قلب و مغز می‌روند که منجر به حمله قلبی یا سکته می‌شود.»

این تیم تحقیقاتی با تاکید بر نیاز به انجام مطالعات گسترده‌تر و عمیق‌تر در مورد تأثیر محتمل اریتریتول بر سلامتی خاطرنشان کرد که این ماده با توجه به طبقه‌بندی آن توسط سازمان سلامت مواد غذایی اروپا و سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان یک ماده ایمن، در حال حاضر به طور گسترده در دسترس قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size