«متا» چت‌بات‌هایی با شخصیت‌های متفاوت تربیت می‌کند

چندین ستاره مشهور، مثل اسنوپ داگ و کندال جنر، قول داده‌اند مشخصات شخصیتی خود را به این هوش مصنوعی غرض بدهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«متا»، غول رسانه‌ای مادر «فیسبوک»، می‌گوید قصد دارد مجموعه‌ای از چت‌بات‌ها به سرویس پیام‌رسانی خود اضافه کند که دارای «شخصیت خاص» هستند، و درباره موضوع‌های متفاوتی مانند ورزش و آشپزی مشاوره می‌دهند.

مارک زاکربرگ، مدیر متا، طی اولین گردهمایی حضوری در کالیفرنیا از زمان همه‌گیری کرونا، گفت امسال سالی شگفت‌انگیز برای هوش مصنوعی بوده است، و افزود چت‌بات‌ها پدیده‌ای هنوز در حال توسعه هستند.

متا چت‌بات اصلی خود را «متا اِی‌آی» نامیده است، و کاربران می‌توانند از آن سوال‌های مختلفی بپرسند. چندین ستاره مشهور، مثل اسنوپ داگ و کندال جنر، نیز قول داده‌اند مشخصات شخصیتی خود را به این هوش مصنوعی غرض بدهند.

به گفته متا، تام بریدی، ستاره بسکتبال، نقش «برو»، یک «مفسر ورزشی بامزه» را بازی خواهد کرد. همچنین، مِستربیست، یوتوبر مشهور، در نقش «زَک» بازی خواهد کرد که یک «برادر بزرگ» است که گوش مخاطب را می‌پیچاند.

زاکربرگ می‌گوید قصدشان از توسعه متا اِی‌آی این بوده که نشان دهند چت‌بات فقط کارش پاسخ دادن به پرسش‌ها نیست، بلکه می‌تواند مخاطبان را سرگرم هم کند. این چت‌بات طی روزهای آینده در ایالات متحده به عموم مردم عرضه می‌شود.

متا در حالی توسعه هوش مصنوعی خود را اعلام می‌کند که رقیب آن «اوپن اِی‌آی»، خالق «چت‌چی‌پی‌تی» با کمک شرکت «مایکروسافت»، اخیرا اعلام کرد که چت‌بات آن اکنون می‌تواند اینترنت را مرور کند و اطلاعات به‌روز در اختیار کاربران بگذارد.

در جریان گردهمایی کالیفرنیا، زاکربرگ همچنین درباره «متاوِرس» صحبت کرد. این گونه‌ای از دنیای مجازی است که کمپانی متا تاکنون ده‌ها میلیارد دلار خرج توسعه آن کرده است.

مدیر متا هدست تولید این شرکت را تحت عنوان «اولین هدست واقعیت مختلط جریان اصلی» توصیف کرد. این هدست دوربین‌هایی دارد که به کاربر اجازه می‌دهد یک واقعیت مجازی را جلوی چشمان خود مشاهده کند. این محصول از 10 اکتبر به بازار می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size