ایلان ماسک از لوگوی جدید «توییتر» رونمایی کرد

لوگوی اصلی توییتر در سال 2012 توسط یک تیم سه نفره طراحی شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ایلان ماسک و لیندا یاکارینو مدیر اجرایی توییتر، از لوگویی جدید برای پلتفرم رسانه اجتماعی خود رونمایی کردند که در آن یک «X» سفید بر روی یک پس‌زمینه سیاه به‌عنوان جایگزین نماد آشنای «پرنده آبی» توييتر خواهد شد.

به گزارش روزنامه «گاردین»، دوشنبه، 2 مرداد، لیندا یاکارینو، با انتشار توییتی، انتخاب این طرح را تایید کرد و نوشت: «X اینجاست! بیا انجامش بدهیم.»

Advertisement

ماسک روز یکشنبه از 149 میلیون دنبال‌کننده‌اش درخواست کرده بود تا درباره لوگوی جدیدی که در بالای فید توییتر خود سنجاق کرده و تغییر رنگ لوگو از آبی به سیاه، نظر دهند.

لوگوی اصلی توییتر در سال 2012 توسط یک تیم سه نفره طراحی شد. مارتین گراسر، یکی از طراحان در توییتر نوشت: «این لوگو به گونه‌ای طراحی شده بود که در اندازه‌های بسیار کوچک ساده، متعادل و خوانا باشد، تقریباً مانند یک حرف کوچک.»

لوگوی «X» نام مورد نظر ماسک برای «اپلیکیشن همه چیز» است که او قول داده بود، آن را راه‌اندازی کند.

اندکی قبل از خرید توییتر در ماه اکتبر، ماسک پلتفرم توییتر را به عنوان «شتاب دهنده‌ای برای ایجاد X، برنامه همه چیز» معرفی کرد.

مفهوم «X» از «وی‌چت» الگوبرداری شده است، برنامه چینی که به کاربران اجازه می‌دهد چندین فعالیت، از پیام‌رسانی، سفارش تاکسی تا پرداخت قبوض را انجام دهند.

در ژوئن سال گذشته، ماسک به کارکنان توییتر گفت: «شما اساساً در چین در «وی چت» زندگی می‌کنید. اگر بتوانیم آن را با توییتر بازسازی کنیم، موفقیت بزرگی خواهیم داشت.»

مدیر اجرایی توییتر، یکشنبه جزئیاتی از نحوه عملکرد «X» ارائه داد و در توییتی نوشت که این تجارت مبتنی بر هوش مصنوعی و «بر حوزه‌های صوتی، تصویری، پیام‌رسانی و بانکداری متمرکز خواهد بود.»

از صبح دوشنبه، نسخه دسکتاپ توییتر، از لوگوی جدید به جای نماد پرنده استفاده کرده و حساب رسمی توییتر نیز به نام تجاری «X» تغییر یافته است.

یکی از تحلیلگران هشدار داده که با توجه به دورنمای رقابتی و ظهور رقیب قاتل توییتر به نام «تردز» که توسط «متا»، شرکت فیسبوک و تحت مالکیت مارک زاکربرگ راه‌اندازی شد، توئیتر آسیب مالی شدیدی خواهد دید و این اقدام یعنی تغییر نام تجاری، بسیار خطرناک است.

مایک پرولکس، مدیر تحقیقات شرکت تحلیلی «فوررستر» گفت: «با تغییر نام اپلیکیشن توییتر، ایلان ماسک به تنهایی بیش از 15 سال نام تجاری را که جایگاه خود را در فرهنگ لغت ما تثبیت کرده است، از بین خواهد برد.»

او گفت: «این یک حرکت بسیار خطرناک است، چراکه با «X»، ماسک اساساً رقابتی را که اکنون در جریان است، از نو شروع می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size