تغذیه چه تاثیری بر سلامت انسان می‌گذارد؟

چرا خوردن یک موز می‌تواند قند خون یک نفر را بالا ببرد و روی فرد دیگر هیچ تاثیری نگذارد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت ایالات متحده در تدارک انجام یک پژوهش گسترده است که هدف آن تعیین تاثیر ژنتیک انسان، سبک زندگی، و سایر عوامل بر نحوه واکنش بدن به تغذیه است، و اطلاعات زیادی درباره تنظیم بهینه رژیم غذایی در اختیار ما می‌گذارد.

تغذیه نامناسب عامل اصلی بیماری‌های مزمن در آمریکا است، و بیماری‌های مربوط به رژیم غذایی در حال حاضر قاتل شماره یک انسان‌ها در این کشور هستند. دانشمندان آمریکایی می‌خواهند بدانند که چگونه طیف وسیعی از عوامل، شامل مسائل ارثی، تاریخچه سلامت و حتی میکروبیوم‌های روده، بر واکنش فرد به رژیم غذایی خود تأثیر می‌گذارد.

دانشمندان در این پژوهش از هوش مصنوعی برای توسعه الگوریتم‌هایی استفاده خواهند کرد که واکنش به الگوهای غذایی را پیش‌بینی می‌کند. آنها این موضوع را بررسی خواهند کرد که چرا انسان‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی به یک غذا نشان می‌دهند. مثلا چرا خوردن یک موز می‌تواند قند خون یک نفر را بالا ببرد و روی فرد دیگر هیچ تاثیری نگذارد.

در مرحله اول این پژوهش از 10000 شرکت‌کننده خواسته می‌شود تا به مکان‌های مطالعه مربوطه بروند و پرسش‌نامه‌هایی درباره رژیم غذایی معمولی خود پر کنند، و ابزارهای لازم برای جمع‌آوری داده‌های خانگی را دریافت کنند.

در مرحله دوم، طی هشت تا ده روز آینده، شرکت‌کنندگان گزارش‌های دقیقی از آنچه می‌خورند تهیه می‌کنند. در همین حال یک مانیتور قند خون و یک شتاب‌سنج به طور مداوم میزان قند خون و ضربان قلب‌ آنها را اندازه می‌گیرد.

در مرحله آخر شرکت‌کنندگان به محل پژوهش اولیه بازمی‌گردند تا آزمایش خون ناشتا بدهند. آنها سپس یک نوشیدنی مغذی مانند اسموتی می‌نوشند و طی چند ساعت آینده چند آزمایش خون دیگر می‌دهند.

در صورتی که این پژوهش موفقیت‌آمیز باشد، می‌تواند به جامعه پزشکی کمک کند تا توصیه‌های بهتر و دقیق‌تری به مردم درباره تغذیه بدهد، و بدین‌وسیله از بسیاری از بیماری‌های مربوط به تغذیه جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size