رونمایی از اولین ربات سعودی که به گویش محلی صحبت می‌کند

این نمایشگاه بخشی از فعالیت‌های کنفرانس بین‌المللی «لیپ 2023» است و کار خود را از سه‌شنبه 18 بهمن آغاز کرده و تا پنج‌شنبه 20 بهمن ادامه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برای اولین بار یک ربات ساخت پادشاهی عربی سعودی که به گویش محلی این کشور صحبت می‌کند، در جریان برگزاری نمایشگاه دیجیتال «به سوی افق‌هایی جدید» به نمایش گذاشته شد.

ربات «ساره» با همکاری مشترک شرکت سعودی دیجیتال و شرکت «کیو‌اس‌اس» ساخته شده و می‌تواند با بازدیدکنندگان این نمایشگاه ارتباط برقرار کرده و به سوالات آن‌ها پاسخ دهد. این ربات همچنین توانایی اجرای تمام رقص‌های بومی و محلی را نیز دارد.

این نمایشگاه بخشی از فعالیت‌های کنفرانس بین‌المللی «لیپ 2023» است و کار خود را از سه‌شنبه 18 بهمن آغاز کرده و تا پنج‌شنبه 20 بهمن ادامه خواهد داد.

ساره خود را به عنوان یک ربات سعودی که می‌تواند به گویش این کشور صحبت کند، به بازدیدکنندگان نمایشگاه معرفی می‌کند.

این ربات دارای دوربینی است که با استفاده از هوش مصنوعی کار کرده و می‌تواند فاصله انسان‌ها را در اطراف خود تشخیص دهد.

الگوریتم تعبیه‌شده در ساره، این ربات را قادر ساخته است که لهجه‌های مختلف گویش سعودی را تشخیص داده و جملات فرد مقابل را تجزیه و تحلیل کند. ساره پس از درک محتوای این جملات، پاسخ مناسب را در قالب متن ارائه می‌دهد.

کنفرانس «لیپ 23» اعلام کرد که این سمینار با هدف حمایت از فناوری‌های آینده، کارآفرینی دیجیتال و استارت‌آپ‌های فناوری برگزار شده تا جایگاه سعودی را به عنوان بزرگترین اقتصاد دیجیتال در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ارتقا دهد.

عبدالله بن عامر السواحه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پادشاهی عربی سعودی در اظهاراتی گفت: «میزبانی کنفرانس لیپ 23 توسط سعودی تأییدی بر حمایت و پشتیبانی بزرگی که بخش «تحول دیجیتال و فنی» از ولی‌عهد این کشور برخوردار است.»

او گفت حمایت‌های ولی‌عهد برای حرکت این کشور همزمان با تحولات و تغییرات سریع جهانی و به منظور دستیابی به اهداف چشم انداز سعودی 2030 در بخش‌های فناوری‌های آینده صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size