فلفلى كه حاوی ترکیب موثر برای درمان 3 سویه کرونا است

محققان این ترکیب را در درمان موش‌های مبتلا به سویه آلفای کرونا ویروس، دلتا و اومیکرون نوظهور آزمایش کردند و در هر سه مورد موثر بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بخش تحقیقات دانشگاهی در بریتانیا و شماری از دانشمندان پرتغالی توانستند ترکیبی موثر برای درمان افراد مبتلا به سه سویه متفاوت «کووید-19» را کشف کنند.

دانشمندان موسسه پزشکی مولکولی «آنتونیو لوبو آنتونس» پرتغال و بخش تحقیقات دانشگاه کمبریج بریتانیا، ترکیب آلکالوئیدی «پیپرلونگومین پی ال» را در فلفل اندونزی پیدا کردند که پیشتر در طب عامیانه و طب سنتی آسیایی استفاده می‌شد.

به گزارش مجله «علوم مرکزی ACS»، نتایج استفاده از آن بر روی موش‌های آزمایشگاهی نشان داد که این ترکیب دارای اثر ضدویروسی قوی است و در برابر سویه‌های نوظهور کرونا موثر است، و می‌تواند التهاب ریه را کاهش دهد و انتشار بیماری در بدن را به تاخیر بیاندازد.

محققان این ترکیب را در درمان موش‌های مبتلا به سویه آلفای کرونا ویروس، دلتا و اومیکرون نوظهور آزمایش کردند و در هر سه مورد موثر بود.

محققان همچنین «پیپرلونگومین» را با «پلیتیدپسین»، یک داروی ضد ویروسی که به زیر پوست تزریق می‌شود و بار ویروسی را در «کووید-19» کاهش می‌دهد، مقایسه کردند که به گفته آن‌ها این روش غیرسمی است و مشخص شده که در درمان موش‌ها از پلیتیدپسین مؤثرتر بوده است.

به گفته محققان، بهترین گزینه درمان با «Piperlongumin» تزریق آن از طریق بینی است، زیرا مخاط بینی منطقه اصلی استقرار ویروس کرونا در افرادی که جدیدا به این همه‌گیری مبتلا شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size