استفاده از فناوری میکرو الکترونیک برای تسکین درد

دردی که انسان تجربه می‌کند نتیجه سیگنال‌های الکتریکی است که از محل درد به مغزش ارسال می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشمندان اخیرا یک فناوری میکرو-الکترونیک اختراع کردند که از طریق ارسال پالس‌های ریز به مغز درد را تسکین می‌دهد.

«کایلو» (Kailo) یک پَچ یا چسبنده است که در آن میلیاردها ریزخازن تعبیه شده است که به مثابه یک «آنتن زیستی» عمل می‌کنند، و پس از آنکه به محل درد در بدن چسبانده شدند، با فرستادن پالس به مغز انسان، از آن می‌خواهند تا درد را تسکین دهد.

دردی که انسان تجربه می‌کند نتیجه سیگنال‌های الکتریکی است که از محل درد به مغزش ارسال می‌شود. هر چه درد شدیدتر باشد، سیگنال قوی‌تر است. ریزخازن‌های کایلو مستقیماً با سیستم الکتریکی مغز ارتباط برقرار می‌کنند و به آن می‌گویند که حجم سیگنال‌های درد را کم کند، که باعث می‌شود درد کاهش یابد.

کایلو از دارو، مواد شیمیایی یا مواد مخدر استفاده نمی‌کند، بنابراین هیچ عنصر خارجی یا سمی وارد بدن کاربر نمی‌شود. کایلو حتی وارد پوست نیز نمی‌شود، که به این معناست که کاربر هر وقت که بخواهد می‌تواند آن را از بدنش جدا کند.

میکروخازن‌های به کار رفته در کایلو بارها آزمایش شده‌اند، که نشان داده کاملا ایمن هستند و می‌توان بیست و چهار ساعته از آنها استفاده کرد. این فناوری قابل استفاده مجدد است و سال‌ها دوام می‌آورد. تنها کاری که کاربر باید بکند این است که گهگداری چسب پچ را عوض کند.

درباره کارکرد کایلو، برخی گفته‌اند که وقتی آن را روی قسمتی از بدن خود گذاشته‌اند، آنجا گرم شده است. برخی دیگر می‌گویند که درد بلافاصله آرام می‌شود. عموما می‌گویند که استفاده از کایلو باعث شده تا درد آنها به سرعت کاهش یابد.

کاربران کایلو را برای تسکین میگرن، سر درد، کمر درد، زانو درد، درد آرنج، دردهای قاعدگی، و بسیاری موارد دیگر استفاده کرده‌اند و از آن جواب مثبت گرفته‌اند. از آنجایی که این فناوری نسبتا جدید است، کاربران هر روز کاربردهای جدید و جالبی برای آن پیدا می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size