اولین زن سعودی سال 2030 راهی فضا می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان فضایی پادشاهی عربی سعودی از آغاز برنامه‌ای برای آماده‌سازی فضانوردان این کشور و ایجاد کادر مجرب برای انجام پروازهای فضایی بلندمدت و کوتاه‌مدت خبر داد.

مشارکت در آزمایش‌های علمی، پژوهش‌های بین‌المللی، ماموریت‌های مرتبط با فضا در آینده و استفاده از فرصت‌های نوید‌دهنده‌ای که بخش فضایی و صنایع آن در سطح بین‌المللی مهیا می‌کند، از دیگر اهداف این برنامه بیان شده است.

سازمان فضایی سعودی با آماده‌سازی این کادر مجرب به‌دنبال مشارکت در پژوهش‌هایی است که در زمینه‌های مهم مانند بهداشت، پایداری و فناوری فضایی به بشریت خدمت می‌کنند.

برنامه ریاض برای فضانوردان بخشی از «چشم‌انداز 2030» این کشور است و شامل اعزام فضانوردان مرد و زن سعودی به فضا برای خدمت به بشریت می‌شود.

بر اساس این برنامه، اولین سفر فضایی در سال 2023 توسط دو فضانورد سعودی انجام خواهد شد. با انجام این عملیات و ارسال اولین فضانورد زن سعودی به فضا، یک رویداد مهم تاریخی در این کشور رقم خواهد خورد.

ارسال فضانورد و انجام سفرهای فضایی یکی از معیارهایی سنجیده شده که بر اساس آن، پیشرفت کشورها و رقابت آن‌ها در زمینه‌هایی مانند پیشرفت‌های فنی، مهندسی، تحقیقات علمی و نوآوری ارزیابی می‌شود.

پادشاهی عربی سعودی در نظر دارد در ماه‌های آینده راهبرد ملی این کشور در این زمینه را منتشر کند. این راهبرد برنامه‌های فضایی این کشور و اهداف آن که در راستای خدمت به بشریت است را به صورت تفصیلی بیان خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size