واتس‌اپ دیگر آنلاین بودن شما را افشا نمی‌کند

وب‌سایت «آرتی‌ال»: کاربران عمومی در واتس‌اپ، قادر نخواهند بود وضعیت آخرین بازدید و آنلاین بودنتان را چک کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عدم تمایل به دریافت یا پاسخ ندادن پیام‌های واتس‌اپ، برای کاربران ممکن است شرم‌آور باشد، در حالی بسیاری آن را ناقض «حریم خصوصی» خود می‌دانند. واتساپ در واکنش به این خواسته کاربران قابلیت خلاقانه‌ای را با هدف حفظ حریم خصوصی و پایان دادن به این «شرمندگی»، وارد فاز آزمایشی کرده است.

به نقل از «آرتی‌ال» آلمان، دیگر کاربران عمومی در این اپلکیشن سبز، قادر نخواهند بود بدون اجازه شما وضعیت آخرین بازدید و آنلاین بودنتان را چک کنند.

این قابلیت اکنون به‌طور پیش فرض در تنظیمات حریم خصوصی گوشی‌های هوشمند اندرویدی و آیفون روی گزینه «مخاطبین من» تنظیم شده است، از این پس، فقط مخاطبین شما قادر خواهند بود تا از وضعیت آخرین بازدید و آنلاین بودن شما مطلع شوند.

بر اساس اطلاعات موجود، اکنون می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات، سپس حساب، سپس حریم خصوصی، آخرین بازدید، سپس مخاطبین خصوصی به جز «افراد مرتبط»، این قابلیت را فعال کنید.

گفتنی است قبل از ارائه این به روزرسانی، تنظیمات حریم خصوصی واتس‌اپ به‌طور پیش فرض روی گزینه «همه کاربران» تنظیم شده بود، که به کاربران عمومی این امکان را می‌داد، آخرین وضعیت بازدید و آنلاین بودن مخاطبین خود را مشاهده کنند.

این بروزرسانی پس از آن انجام می‌گیرد که این اپلیکشن پیشتر اعلام کرده بود در 15 ماه مه 2021 حساب کاربرانی که با شرایط جدید حریم خصوصی موافقت نکنند مسدود خواهد کرد.

این تصمیم با انتقادات گسترده بیش از 2 میلیارد کاربر واتس‌اپ در سراسر جهان روبرو شد، و در نهایت این اپلیکیشن دوباره از اجرای قانون جدید خود صرف نظر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size