دیابت با اضافه وزن وخیم‌تر می‌شود

داده‌های این پژوهش در «کنفرانس سالانه انجمن اروپایی مطالعه دیابت» ارائه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بر اساس یک پژوهش، دیابت نوع 2 در افرادی که به‌دلیل «اضافه وزن» نمی‌توانند شلوارهای جین 21 سالگی خود را بپوشند، ممکن است وخیم‌تر شود.

به گزارش «گاردین» پروفسور روی‌تیلور از دانشگاه نیوکاسل، در تحقیقات اولیه خود نشان داده است افرادی که هم زمان به «دیابت» و «اضافه وزن» مبتلا هستند، با کاهش 10 تا 15 درصدی وزن خود می‌توانند به بهبودی کامل از دیابت دست پیدا کنند.

روی تیلور که یکی از بارزترین چهره‌های علمی برجسته جهان در زمینه تحقیقات بر روی بیماری دیابت است، داده‌های خود را در «کنفرانس سالانه انجمن اروپایی مطالعه دیابت» ارائه داد. او خاطر نشان کرد: «اگر نمی‌توانید شلوارهای قبلی خود را بپوشید یعنی چربی زیادی دارید. بنابراین دیابت نوع 2 شما در معرض وخیم‌تر شدن است.»

به‎‌رغم این‌که شرکت‌کنندگان در این تحقیق دارای «شاخص توده بدنی» معمولی بودند، با کاهش وزن توانستند سطح چربی را در کبد و لوزالمعده کاهش داده و در نتیجه فعالیت سلول‌های تولیدکننده انسولین در لوزالمعده دچار بازسازی شد.

دکتر لوسی چمبرز، سرپرست شبکه تحقیقات دیابت در بریتانیا با اظهار استقبال از این مطالعه، عنوان کرد این نتایج یک تحقیق اولیه است و این مطالعه در سال 2022 کامل خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size