تصویب مجوز دوز سوم واکسن فایزر برای افراد بالای 65 سال در آمریکا

افراد با سیستم ایمنی ضعیف تنها حدود 2.7 درصد از جمعیت بالغ ایالات متحده را تشکیل می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز تزریق سومین دوز تکمیلی واکسن کرونای فایزر را برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و افراد بالای 65 سال تصویب کرد.

بنا بر اعلام این سازمان، علاوه بر افراد بالای 65 سال، کادر درمان، معلمان و مربیان، فروشندگان مواد غذایی، افراد بی‌خانمان و زندانیان می‌توانند از این دوز تکمیلی استفاده کنند. این افراد مجاز به دریافت دوز تقویتی پس از گذشت فاصله زمانی شش ماه از دریافت دوز دوم هستند.

هفته گذشته، هیئت مشاوران سازمان غذا و دارو با تزریق دوز تکمیلی به همه افراد مخالفت کرد، اما با تزریق دوز تکمیلی به افراد بالای 65 سال و گروه‌های در معرض خطر موافقت کرد.

جانت وودکاک، سرپرست سازمان غذا و دارو در بیانیه‌ای گفت: «هر روز داده‌های جدیدی در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن در اختیار ما قرار می‌گیرد. همان‌طور که اثربخشی واکسن‌های کرونا برای ما مهم است و اطلاعات ما در مورد آنها کامل‌تر می‌شود، موضوع دریافت دوزهای یادآور برای مبارزه با این ویروس را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم و عموم مردم را در مورد این اطلاعات آگاه می‌کنیم.»

افراد با سیستم ایمنی ضعیف تنها حدود 2.7 درصد از جمعیت بالغ ایالات متحده را تشکیل می‌دهند، و با این وجود حدود 44 درصد موارد ابتلای دوباره به ویروس کرونا پس از واکسیناسیون را در بین همین افراد روی می‌دهد.

اسرائیل هم دو ماه پیش برنامه‌هایی برای ارائه واکسن یادآور به افراد بالای 60 سال، یعنی یکی دیگر از جمعیت‌های در معرض خطر بالای ابتلا به گونه دلتا، اعلام کرد. به نظر می‌رسد در افراد سالخورده و افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند، تأثیر واکسن اصلی در گذر زمان کاهش می‌یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size