آغاز گسترده‌ترین پژوهش درباره اوتیسم در دانشگاه کمبریج

محققان کمبریج می‌گویند که آنها اوتیسم را گونه‌ای از «تنوع روانی» می‌دانند، و با اصلاح ژنتیکی، جستجو برای درمان، یا ریشه‌کن کردن آن مخالفند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشگاه کمبریج به زودی گسترده‌ترین پژوهش درباره اوتیسم در سطح بریتانیا را به منظور درک بهتر عوامل زیستی و محیطی موثر بر افراد اوتیست و دیگر عوامل ایجاد تنوع در طیف اوتیسم آغاز می‌کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه کمبریج اخیرا اعلام کرد که پروژه «اسپکتروم ده‌هزار» از سه‌شنبه هفته آینده 31 آگوست با هدف «دستیابی به سطوح بهتر حمایت از افراد مبتلا به اوتیسم» در سراسر بریتانیا آغاز به کار خواهد کرد.

این پروژه به طور مشترک توسط «مرکز تحقیقات اوتیسم کمبریج»، موسسه پژوهش‌های ژنتیک «ولکام سنگر»، و «دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس» اجرا می‌شود، که قصد دارند ده‌هزار از هفتصدهزار نفر افراد مبتلا به اوتیسم در سرتاسر بریتانیا را بررسی کنند.

محققان می‌گویند که این پژوهش نیازهای مختلف افراد مبتلا به اوتیسم که بسیاری از آنها مشکلاتی افزوده همچون صرع، اضطراب، و افسردگی دارند را بررسی می‌کند، تا مشخص شود که هر فرد خاص به چه نوع حمایت ویژه‌ای نیاز دارد.

افرادی از سنین، جنسیت‌ها، قومیت‌ها، و ظرفیت‌های فکری متفاوت در این پژوهش شرکت خواهند کرد، که طی آن از مشارکت‌کنندگان خواسته می‌شود یک پرسشنامه آنلاین را تکمیل کرده و نمونه سلول بنیادی خود را از طریق آزمایش بزاق به صورت پستی برای محققان ارسال کنند.

اعضای «اسپکتروم ده‌هزار» می‌گویند که آنها اوتیسم را گونه‌ای از «تنوع روانی» می‌دانند، و با اصلاح ژنتیکی، جستجو برای درمان، یا ریشه‌کن کردن اوتیسم مخالفند. در عوض، پژوهش‌های این گروه روی درمان علائم ناخواسته و مشکلات همراه اوتیسم و ارائه انواع حمایت‌های لازم متمرکز است، که قصد تسکین بخشیدن به فرد اوتیست را دارد.

«اسپکتروم ده‌هزار» در طول دوران پژوهش خود با یک هیئت مشورتی متشکل از افراد مبتلا به اوتیسم، والدین کودکان مبتلا به اوتیسم، پزشکان و نمایندگان خیریه‌های اوتیسم همکاری می‌کند تا از گوناگونی داده‌های تحقیق و ارائه بهترین خدمات به جامعه اوتیسم اطمینان حاصل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size