.
.
.

ویدئو؛ پیاده‌رویی دو فضانورد روس

مأموریت فضانوردان حدود 6 ساعت و نیم طول کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو فضانورد روسی در یک اقدام ماجراجویانه حساب شده، از ایستگاه فضایی بین المللی خارج شده و برای اولین بار در فضای باز حضور یافتند تا خود را برای ورود یک فضاپیمای جدید روسی آماده کنند.

«اولگ نویتسکی» و «پیوتر دوبروف» که ماه آوریل گذشته به ایستگاه فضایی رسیدند، برای اولین بار اقدام به پیاده‌روی فضایی کردند. این ماموریت حدود 6 ساعت و نیم به طول کشید.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، این دو فضانورد همچنین اقدام به جداسازی سکوی اسکله «پیرس» متعلق به بخش فضایی روسیه کردند. آزمایشگاه فضایی چند منظوره «نائوکا» جایگزین آن خواهد شد.

این دو فضانورد با تعویض پانل کنترل جریان مایع، دستگاه‌های «تست» و «ونوسلیوست» برای آزمایش را نصب کردند. آنها همچنین آنتن «کورس» را به محفظه فضاپیما متصل کرده تا از انتقال ارتباط فضاپیمای جدید با ایستگاه فضایی روسیه اطمینان پیدا کنند.

این دو دانشمند روس در حال حاضر در ایستگاه با فضانوردان ناسا «مارک وندهی» و «شین کیمبرو» و «مگان مک آرتور» همکاری می‌کنند. در حال حاضر با «آکیهیکو هوشید»، فضانورد آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن و «توماس بیسکت»، فضانورد آژانس فضایی اروپایی نیز در ایستگاه بین‌المللی فضایی حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم