.
.
.

ویژگی‌های iPhone 7 که پیش از به بازار آمدن آن منتشر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت اپول بالاخره تصمیم گرفت، نسل جدید تلفن همراه خود را که iPhone 7 نام دارد، روز چهارشنبه ۷ سپتامبر، معرفی کند. اما پیش از آن، اکثر ویژگی‌های این تلفن همراه جدید، فاش شده بود.

با وجود این‌که شرکت اپل، مشهور به رازداری است، اما جزئیاتی از ویژگی‌های تلفن همراه جدید، پیش از کنفرانس رسمی شرکت درز رفت.

به نوشته روزنامه بریتانیایی «دیلی میل»، این جزئیات را، «مین چی کو» تحلیلگر فنی شرکت اوراق بهادار KGI فاش کرده، که سابقه‌ای آکنده از پی‌گیری و فاش کردن جزئیات ویژگی‌های تلفن‌های همراه iPhone دارد.

مهمترین جزئیاتی که از ویژگی‌های تلفن همراه جدید شرکت اپل فاش شد:

روزنه جداگانه‌ای برای هدفون ندارد

به نظر می‌رسد شرکت اپل، گامی غیر معمول در زمینه مفهون گوشی‌های هدفون خواهد برداشت. در نسل جدید تلفن‌های همراه اپل، این شرکت از هدفون‌های EarPods با سوکت‌های Lightning استفاده خواهد کرد که برای به کار بردن آن‌ها، باید از همان روزناه‌های شارژر استفاده کرد.

صاحبان تلفن‌های همراه جدید، از هدفون‌های بلوتوث هم می‌توانند استفاده کنند.

کنار گذاشتن روزنه‌های معمول هدفون، جای بیشتری برای بلندگوی گوشی و همچنین حس‌گر جدید برای بهبود خدمات ارائه شده از راه آن، فراهم می‌کند.

رنگ‌های جدید

شرکت اپل، تلفن همراه جدید را با رنگ «مشکی پر رنگ» به جای خاکستری کمرنگ، عرضه خواهد کرد. همچنین رنگ‌های نقره‌ای و طلایی هم عرضه خواهد شد.

پیشتر برخی شایعه‌ها می‌گفت که رنگ آبی هم از میان رنگ‌های تلفن همراه جدید iPhone خواهد بود.

ضد آب

شرکت اپل، از به کار یری تکنولوژی IPX7 مقاوم در برابر آب خبر می‌دهد. این تکتولوژی در نخستین نمونه از ساعت‌های اپل، لستفاده شده بود. این تکنولوژی به تلفن‌های همراه جدید این امکان را خواهد داد که حدود ۳۰ دقیقه در آب مقاومت کنند.
این بدان بمعنی است که تلفن همراه جدید، در برابر باران یا خیس شدن کوتاه مدت در حمام، مقاوم خواهد بود. اما هنوز مشخص نیست در استخر، چقدر می‌تواند مقاومت کند.

پردازشگر قوی‌تر

اپل، پردازشگر A9 را کنار خواهد گذاشت و از پردازشگر A10 که به وسیله TSMC ساخته شده، استفاده خواهد کرد. قدرت پردازشگر جدید به ۲.۴۵ گگا هرتز می‌رسد.

پردازشگر قوی‌تر به سرعت بیشتر تلفن همراه می‌انجامد.

دوربینی با لنز دقلو

گفته می‌شود که تنها iphone7 Plus، به دوربین با لنز دقلو مجهز خواهد بود. این دوربین، امکان گرفتن عکس با وضوح بیشتر و قرار دادن دو عکس روی یکدیگر را فراهم می‌کند.

یک سنسور نور و فلش تعدیل شده هم برای دوربین پشتی تعبیه خواهد شد.

تغییر شکل دکمه مانیتور

شایعه‌ها می‌گوید که شرکت اپل، شکل دکمه مانیتور را تغییر خواهد داد تا با شکل تلفن همراه و همچنین ویژگی ضد آب بودن آن، متناسب شود. این دکمه قابل فشار دادن نخواهد بود بلکه دارای سنسوری خواهد بود که همان کار فشار دادن دکمه را انجام می‌دهد.

مانیتوری با رنگ‌های بیشتر

انتظار می‌رود که تلفن همراه جدید اپل، دارای تکنولوژی وسعت رنگ بیشتری باشد که در iPad Pro دیده می‌شود. این تکنولوژی از سینمای جدید گرته برداری شده که باعث بهبود رنگ‌ها برای به دست آوردن تصاویر واقعی‌تر می‌شود.

گوشی‌های استریو

ترجیح بر این است که شرکت اپل، تکنولوژی گوشی‌های بالای خود را بهبود بخشد تا هم صدا بهتر شود و هرجا، صدای استریو فراهم شود.

مانیتور خم

برخی شایعه‌ها می‌گوید که دستکم یکی از نمونه‌های تلفن همراه جدید شرکت اپل، دارای مانیتور خم خواهد بود. این ویژگی باعث می‌شود که اپل، در زمینه مانیتور، رقیب Samsung Galaxy S7 شود که امسال به بازار آمد و مانیتور خم دارد.