.
.
.

اپل رسما اعلام کرد: iPhone SE پنجشنبه به بازار خواهد آمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت اپل اندکی پیش به طور رسمی اعلام کرد که تلفن همراه آینده‌‌اش، iPhone SE خواهد بود؛ دستگاهی کوچکتر و ارزان‌تر از دیگر تلفن‌های همراه شرکت اپل خواهد بود و در پی جذب عاشقان تلفن‌های همراه این شرکت آمریکایی است که مانیتور بزرگ را دوست ندارند.

به نوشته سایت «آی تی نیوز»، تیم کوک رئیس اجرایی شرکت اپل در مراسمی که در شهر کوبرتنو در ایالت کالیفرنیا برگزار شد، گفت بیش از یک میلیارد دستگاه اپل استفاده شده در جهان وجود دارد. او به امنیت کاربران اشاره و تاکید کرد که شرکتش در برابر حفظ حریم خصوصی مشتریانش، کوتاهی نخواهد کرد.

شرکت اپل اعلام کرد که بیش از ۳۰ میلیون تلفن همراه با مانیتور ۴ اینچی فروخته است؛ دلیل هم کوچکی این دستگاه‌ها و آسانی استفاده از آن‌ها است.

شرکت اپل با تلفن همراه جدیدش که دارای مانیتوری ۴ اینچی است، بازارهای در حال توسعه از جمله چین را هدف قرار می‌دهد که بزرگترین بازار جهان به شمار می‌آید. این شرکت آمریکایی در تلاش است تا کاهش فروش مهم‌‌ترین محصولش را جبران کند.

عرضه تلفن همراه iPhone SE تلاشی است از سوی اپل برای چیره شدن بر بازار دستگاه‌های تلفن‌های همراه با حکم متوسط پس از آن‌که در سال‌های گذشته، سه تلاش شکست خورده در این مسیر داشت.

در خصوص ویژگی‌ها، دستگاه جدید تلفن همراه، پردازشگری از نوع A9 دارد که همچون پردازشگر iPhone 6S است و قابلیتی دو برابر iPhone 5S دارد. همچنین قابلیت استفاده از اثر انگشت برای باز شدن دستگاه و خرید الکترونیکی Apple Pay را دارد.

بدنه iPhone SE از آلمینیوم است. دوربینی ۱۲ مگاپیلکسلی دارد که از پشت و جلو مجهز به فلش است. دقت فیلمبرداری ۴ و ۵ مگاپیکسلی دارد و دارای ویژگی گرفتن عکس‌های زنده Live Photos است.

شرکت اپل قصد دارد iPhone SE، با ظرفیت ۱۶ گیگا بایت را ۳۹۹ دلار آمریکا و ۶۴ مگاه بایت را با ۴۹۹ دلار آمریکا به بازار عرض کند. این دستگاه تلفن هراه از پنجشنبه آینده مصادف با ۳۱ مارس، در بازار عرضه خواهد شد.

شایان ذکر است که اقدام اپل در عرضه تفلن‌های همراه کوچکتر پس از آن صورت می‌گیرد که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۴، تفلن‌های همراهی با مانیتورهای ۴.۷ اینچی و ۵.۵ اینچی ارائه داد.

شرکت اپل ژانویه گذشته پیش‌بینی کرد که در یک چهارم نخست سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، شاهد کاهش فروش محصولات خود خواهد بود؛ کاهش که از زمان عرضه تلفن‌های همراه اپل در نه سال پیش، نخستین بار روی می‌دهد.