کشف درازترین ماهی جهان در سواحل کالیفرنیا

همه چیز حتی ماهی هم در آمریکا بزرگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یاسمین سانتانا، یک زیست شناس دریایی وقتی با لباس مخصوص غواصی برای تحقیق در دریا، در سه کیلومتری ساحل شنا میکرد، چشمش به یک شاه ماهی 5.5 متری افتاد.

وی می گوید: دیدن این ماهی برای من مثل تکه ای از یک داستان افسانه ای بود، اما افسوس که این ماهی مرده بود".

چون ماهی دراز و وزن آن هم زیاد بود، وی مجبور شد از 15 تن از کارکنان موسسه " انستیتوی دریایی جزیره کاتالینا" برای بیرون آوردن آن کمک بطلبد.

خبرگزاری سی بی اس می نویسد: چشمان این ماهی دراز به اندازه سکه است. این ماهی در سه کیلومتری ساحل جزیره سانتا کاتالینا پیدا شد.

وقتی سانتانا این ماهی اژدها شکل را دید، مرده و در عمقی از آب دریا افتاده بود.

کاپیتان مارک وادینگتن، ناخدای کشتی تحقیقاتی انستیتو می گوید:" ما هرگز ماهی ای به این بزرگی و درازی ندیده ایم.

وی می افزاید:" درازترین شاه ماهی ای که ما پیش از این دیده بودیم، فقط یک متر طول داشت".

کارشناسان این را کشفی می دانند که فقط یک بار در عمر ممکن است برای محققی اتفاق بیفتد. به گفته همین انستیتو که روی موجودات زنده دریایی تحقیق می کند، این شاه ماهی دوست دارد در عمق 900 متری دریا زندگی کند و به همین دلیل به ندرت چشم انسان به این ماهی می افتد.

در همین حال محققان در باره این ماهی اطلاعات زیاد ندارند.

کاپیتان وادینتگتن می گوید:" پس از دیدن این مخلوق خارق العاده، من به هر صورتی میبایست آنرا از عمق دریا بیرون می آوردم و گر نه هیچکس حرفم را باور نمی کرد".

حال کارشناسان قصد دارند این ماهی مرده را در زیر شن های ساحل دفن کنند، چون به حد زیادی بدن آن پوسیده است. زمانی که تمام گوشت بدنش زیر شن ها تحلیل رفت، دوباره تصمیم دارند اسکلت آنرا بیرون آورده و در معرض دید علاقه مندگان قرار دهند.

شاه ماهی دراز ترین ماهی استخوان دار جهان است و می تواند تا 15 متر رشد کرده و طول داشته باشد. به احتمال خیلی زیاد همین ماهی است که سوژه ساختن داستان های ترسناک از حیوانات و هیولاها در جهان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size