وزرای خارجه سعودی و بریتانیا درباره تحولات اوضاع در غزه و لبنان تلفنی گفت‌وگو کردند

بن فرحان و دیوید لمی علاوه بر آخرین تحولات اوضاع در نوار غزه و لبنان، تقویت روابط دوجانبه و همکاری مشترک فی‌مابین دو کشور سعودی و بریتانیا را بررسی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 19 تیر تماسی تلفنی از دیوید لمی، وزیر خارجه جدید بریتانیا دریافت کرد.

به گزارش «العربیه» وزیر خارجه سعودی در ابتدای این مکالمه تلفنی به دیوید لمی منصوب شدن او به عنوان وزیر خارجه بریتانیا را تبریک گفت.

بن فرحان همچنین با دیوید لمی تقویت روابط دوجانبه و همکاری مشترک فی‌مابین دو کشور سعودی و بریتانیا را بررسی و درباره تحولات اوضاع در نوار غزه و لبنان گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه سعودی در این گفت‌وگوی تلفنی با همتای بریتانیایی خود همچنین بر اهمیت کاستن از تنش‌ها در منطقه تاکید کرد.

در همین راستا وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی پیش از این طی اظهاراتی با بیان این‌که جنگ در غزه بر نیاز به راه‌حلی برای پایان دادن به نزاع [میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها] تاکید دارد، ضمن تاکید مجدد بر موضع کشورش در قبال مسئله فلسطین، گفت: «برپایی کشور با‌ حاکمیت فلسطینی از اولویت‌های ما به شمار می‌رود».

بن فرحان در عین حال به اهمیت ایستادگی قواعد نظام بین‌المللی در برابر هرج و مرج سیاسی نیز اشاره کرد.

وی نیز بر اهمیت توقف فوری جنگ در غزه تاکید ورزیده و بیان کرد:«در غیاب تشکیل کشور فلسطینی، امنیتی برقرار نخواهد شد».

وزیر خارجه سعودی همچنین تاکید کرد که جامعه بین‌المللی در این‌باره ‌که راه‌حل برقراری ثبات در منطقه تشکیل کشور فلسطینی است، توافق دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید