شبه‌نظامیان حوثی: به سه کشتی در دریای عرب و خلیج عدن حمله کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی‌ وابسته به ایران، سه‌شنبه 19 تیر، اعلام کردند دو کشتی از جمله «سنتوزا»، متعلق به شرکت «مرسک»، در دریای عرب و یک کشتی دیگر را در خلیج عدن هدف قرار دادند.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها در بیانیه‌ای ویدئویی اعلام کرد این شبه‌نظامیان با موشک‌های بالستیک و کروز کشتی آمریکایی سنتوزا را در دریای عرب هدف قرار داده‌اند. او مدعی شد کشتی «ماراتوپلیس» نیز، به‌ علت ورود به بنادر اسرائیلی، هدف حمله پهپادی در دریای عرب قرار گرفته است.

سخنگوی حوثی‌ها می‌گوید یک کشتی اسرائیلی به‌نام «ام‌اس‌سی پاتناری» نیز در حملات پهپادی این گروه در خلیج عدن هدف حمله قرار گرفته‌ است.

حمله «جسم ناشناس پرنده» به کشتی حامل پرچم آمریکا

شرکت کشتیرانی مرسک پیش از این به خبرگزاری «رویترز» گفته بود «یک جسم ناشناس پرنده» یکی از کشتی‌های این شرکت به نام «مرسک سنتوزا» را در شمال خلیج عدن هدف قرار داد، اما آسیبی به خدمه، کشتی و محموله آن وارد نشده است. به گفته سخنگوی این شرکت، سنتوزا با پرچم آمریکا فعالیت می‌کرد.

حادثه در شرق نشطون و جنوب مخا

«اداره عملیات تجارت دریایی بریتانیا» اعلام کرد ناخدای یک کشتی تجاری از انفجاری در نزدیکی 180 مایل دریایی (333 کیلومتری) شرق نشطون یمن خبر داده است. این نهاد همچنین از وقوع یک حادثه دیگر در 40 مایلی جنوب بندر مخا خبر داد.

شبه‌نظامیان حوثی ادعا می‌کنند از نوامبر گذشته و در همبستگی با مردم غزه، بیش از 150 حمله موشکی و پهپادی علیه کشتی‌ها در دریای سرخ انجام داده‌اند. در این حملات دست‌کم سه ملوان کشته‌شده و چند تن دیگر به گروگان‌ گرفته‌ شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید