حضور طرف‌های میانجی در دوحه برای ازسرگیری مذاکرات در باره آتش‌بس در غزه

ویلیان برنز، رئیس «سیا» نیز پس از دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر در روز گذشته در قاهره، در این نشست حضور خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت‌هایی از مصر، قطر، آمریکا و اسرائیل در تلاش برای دستیابی به توافق پایان جنگ جاری اسرائیل در نوار غزه طی 9 ماه گذشته، چهارشنبه 20 تیر در دوحه دیدار خواهند کرد.

ایجاد همگرایی دیدگاه‌ها

کانال خبری «القاهره»، به نقل از منابع مطلع گزارش داد که میانجی‌ها برای از سرگیری مذاکرات آتش‌بس در نوار غزه با هم دیدار می‌کنند.

طبق گفته یک منبع بلندپایه، هیئت امنیتی مصر به ریاست عباس کامل، رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر، ماموریت ایجاد همگرایی دیدگاه‌ها میان حماس و اسرائیل به منظور دستیابی به توافق آتش‌بس در اسرع وقت را برعهده خواهد داشت.

این منبع همچنین با بیان این که توافق نظر در بسیاری از موارد وجود دارد، گفت: «مذاکرات، روز پنجشنبه(فردا) به قاهره بازخواهد گشت»

یک منبع نزدیک به مذاکرات که خواست نامش فاش نشود هم به «رویترز» گفت که دیوید بارنیا، رئیس سرویس اطلاعاتی اسرائیل «موساد» نیز در این نشست، شرکت خواهد داشت.

حضور برنز در نشست دوحه

یک منبع آگاه به «رویترز» فاش کرد که ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» هم پس از دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر در روز گذشته در قاهره، در این نشست حضور خواهد داشت.

ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که السیسی در این دیدار با برنز، بر موضع مخالف مصر با ادامه عملیات نظامی در نوار غزه، تاکید ورزید.

ریاست جمهوری مصر همچنین افزود که السیسی در این دیدار، بر لزوم برداشتن «گام‌های جدی و مؤثر» برای جلوگیری از گسترش دامنه درگیری غزه به منطقه‌ گسترده‌تر، تأکید کرد.

مصر و قطر، تلاش‌های میانجی‌گرانه برای پایان دادن به جنگ جاری در نوار غزه و آزادی گروگان‌های اسرائیلی در ازای آزادی زندانیان فلسطینی در زندان‌های اسرائیل را رهبری می‌کنند.

حماس هفته گذشته امتیازاتی داد، اما تاکید کرد که حمله جدید اسرائیل به غزه در دوشنبه، مذاکرات آتش‌بس را در برهه سرنوشت‌ساز، تهدید می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید