آماده‌باش 50 هزار نیروی زمینی اسرائیل در مرز لبنان و سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی عالی‌رتبه به «العربیه» گفت 50 هزار سرباز ذخیره نیروی زمینی اسرائیل در مرزهای این کشور با لبنان و سوریه مستقر شده‌ و در آماده‌باش کامل قرار دارند.

به گفته این منبع، «فرماندهی شمالی اسرائیل»، که وظیفه حفظ امنیت مرزهای شمالی این کشور با سوریه و لبنان را دارد، فرماندهی این نیروها را برعهده گرفته است. او، همچنین، خبر داد که نیروهای دریایی، هوایی و زمینی ستاد کل ارتش اسرائیل نیز در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته و این کشور برای آغاز حمله زمینی از چند جبهه آماده است.

این منبع پیش‌بینی کرد جبهه‌های لبنان و سوریه شاهد روزهای جنگی سختی خواهند بود. او احتمال دخالت ارتش سوریه، در صورت جنگ اسرائیل با حزب‌الله، را بعید دانست. او همچنین خبر داد ارتش اسرائیل هزاران عضو گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران در خاک سوریه را شناسایی کرده است.

حمله هوایی به مواضع حزب‌الله

این تحولات در حالی رخ می‌دهد که ارتش اسرائیل، چهارشنبه 20 تیر، اعلام کرد نیروی هوایی‌اش یک هدف حزب‌الله، در منطقه جنتا در مرکز لبنان، را هدف قرار داده است.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد هواپیماهای اسرائیل یک مرکز و سامانه دفاع هوایی حزب‌الله در منطقه‌ای نزدیک به مرزهای سوریه و لبنان را بمباران کرده‌اند. او ادعا کرد این حملات زیرساخت‌های نظامی حزب‌الله را که از آن‌ برای شلیک موشک به سوی جولان سوریه استفاده شده بود، هدف قرار داده است.

تبادل آتش بین حزب‌الله و اسرائیل

از زمان آغاز جنگ اسرائیل علیه نوار غزه، ده‌ها درگیری شبه‌روزانه بین حزب‌الله و اسرائیل گزارش شده است ‌. در حالی که این درگیری‌ها در مرزهای جنوبی لبنان تا حدودی تحت کنترل است، افزایش شدت حملات در هفته‌های اخیر نگرانی‌ها از تبدیل شدن آن به یک جنگ تمام‌عیار را افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید