اسرائیل از بمباران یک هدف نظامی متعلق به حزب‌الله در مرکز لبنان خبر داد

در حالی که تبادل آتش تقریبا روزانه میان حزب‌الله و اسرائیل در مرزهای جنوبی لبنان، نسبتاً تحت کنترل است، تشدید این حملات طی چند هفته گذشته، نگرانی از احتمال تبدیل این درگیری به جنگی تمام عیار را افزایش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل چهارشنبه 20 تیر اعلام کرد، جنگنده‌های این کشور یک هدف نظامی متعلق به حزب‌الله، در منطقه «جنتا» واقع در مرکز لبنان را بمباران کردند.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در شبکه اجتماعی «ایکس» افزود، جنگندهای این کشور یک سایت و یک سامانه پدافند هوایی متعلق به حزب‌الله در منطقه مجاور مرزهای سوریه و لبنان را بمباران کردند.

طبق گفته ادرعی، این حمله، زیرساخت‌های حزب‌الله لبنان که برای شلیک موشک به سمت جولان سوریه، مورد استفاده قرار می‌گرفت را هدف قرار داد.

پلیس اسرائیل روز گذشته از کشته شدن دو نفر در پی شلیک موشک از لبنان به منطقه جولان، خبر داد.

در بیانیه پلیس اسرائیل آمده است که پس از سقوط موشک در جولان، تیم‌های پزشکی از کشته شدن زن و مردی خبر دادند که خودروی آنها مستقیما مورد اصابت این موشک قرار گرفت.

ارتش اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود که 40 موشک از لبنان شلیک شده است.

به گفته ناظران، این نبردها به مرکز لبنان منتقل نشده بلکه هدف قرار دادن منطقه «جنتا»، بخشی از رویه معمول اسرائیل در پاسخ به پرتاب موشک‌ها از سوی حزب‌الله به سمت جولان، به حساب می‌آید.

اسرائیل تاکید دارد که زیرساخت‌های حزب‌الله لبنان در این منطقه واقع شده و این واکنش بارها در گذشته اتفاق افتاده است.

جنگ تمام عیار

حزب الله لبنان سه‌شنبه، تصاویر شناسایی هوایی از پایگاه‌های اطلاعاتی، ستاد فرماندهی و اردوگاه‌های اسرائیلی در جولان را منتشر کرد.

انتشار این فایل تصویری، چند هفته پس از انتشار فایل مشابهی از سایت‌های اسرائیلی در منطقه حیفا صورت گرفت.

در حالی که تبادل آتش تقریبا روزانه میان حزب‌الله و اسرائیل در مرزهای جنوبی لبنان، نسبتاً تحت کنترل است، تشدید این حملات طی چند هفته گذشته، نگرانی از احتمال تبدیل این درگیری به جنگی تمام عیار را افزایش می‌دهد.

بلندی‌های جولان سوریه نیز از زمان آغاز این درگیری‌ها، بارها هدف موشک‌های حزب‌الله قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید