کشتی متعلق به شرکت کشتیرانی «مرسک» در خلیج عدن با یک شی پرنده هدف حمله قرار گرفت

بنا به اعلام سخنگوی گروه کشتیرانی دانمارک کشتی «مرسک سنتوزا» با پرچم ایالات متحده و برای شرکت «Maersk Line Limited » کار می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تنش‌ها در دریای سرخ، شرکت کشتیرانی «مرسک» مستقر در دانمارک سه‌شنبه 19 تیر اعلام کرد که کشتی «مرسک سنتوزا» متعلق به این شرکت بامداد سه‌شنبه با یک شی پرنده در شمال خلیج عدن هدف حمله قرار گرفته است.

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از سخنگوی گروه کشتیرانی دانمارک گزارش داد که هنوز مشخص نیست که آیا این کشتی همان کشتی است که امروز (سه‌شنبه) در نزدیکی آن در حدود 180 مایل دریایی (333 کیلومتری) شرق بندر نشطون يمن گزارش [حادثه] داده است یا خیر.

سخنگوی این شرکت مستقر در کپنهاگ گفت که این کشتی با پرچم ایالات متحده و برای شرکت تابعه آن، «Maersk Line Limited » کار می‌کند.

در همین راستا، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا نیز سه‌شنبه در پیام هشداری اعلام کرد که کاپیتان یک کشتی تجاری از انفجاری در نزدیکی آن در حدود 180 مایل دریایی (333 کیلومتری) شرق «نشطون» یمن خبر داده است.

این سازمان افزود که وضعیت کشتی و خدمه آن ایمن گزارش شده است.

تشدید تنش‌ها در دریای سرخ

شایان ذکر است که «مرسک سیلاند» یک شرکت کشتیرانی دانمارکی است که در سال 1904 در کپنهاگ، پایتخت این کشور، تاسیس شد و یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه کانتینربری و کشتیرانی در جهان به حساب می‌آید.

همچنین به عنوان یکی از چندین شرکت در گروه شرکت‌های «AB Molar-Maersk» شناخته می‌شود که شامل چندین زمینه از جمله موارد مربوط به حوزه کانتینربری یا زمینه‌های مختلف دیگر است.

حملات به کشتی‌ها

گروه حوثی چندین ماه است که با ادعای حمایت از گروه حماس و فلسطینی‌ها در نوار غزه، به‌ویژه به کشتی‌های نزدیکی آب‌های یمن حملاتی را انجام می‌دهد. این گروه با تشدید تنش‌های میان ایران و اسرائیل حملات خود را به کشتی‌ها در دریای عرب، اقیانوس هند و دریای مدیترانه گسترش دادند.

شبه‌نظامیان حوثی از 19 نوامبر، یک ماه پس از آغاز جنگ غزه، بیش از 100 کشتی در دریای سرخ و دریای عرب را با ادعای ارتباط داشتن با اسرائیل مورد حملات پهپادی و موشکی خود قرار داده‌اند.

این حملات بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی کشتیرانی را مجبور کرد مسیرهای طولانی‌تر و گران‌تری در اطراف آفریقا را طی کنند.

ایالات متحده و بریتانیا بارها پایگاه‌های حوثی‌ها و سکوهای پرتاب موشک و پهپاد و همچنین قایق‌های انفجاری آنها را با هدف ایجاد اختلال و تضعیف توانایی این گروه در حمله به کشتی‌ها و تهدید تجارت جهانی بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید