نتانیاهو با پیوستن بن گویر به کابینه کوچک امنیتی موافقت کرد

رادیو ارتش اسرائیل به نقل از بن گویر آورد که اگر او به کابینه کوچک امنیتی برای مدیریت جنگ نپیوندد، به «ایجاد اخلال و جوسازی»، ادامه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، سه‌شنبه 19 تیر فاش کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، «مخفیانه» با پیوستن ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی به کابینه کوچک امنیتی برای مدیریت جنگ، موافقت کرده است.

این سازمان به نقل از منابع نزدیک به بن گویر اعلام کرد که نتانیاهو درخواست کرده است که این موافقت، مخفی و اعلام نشده باقی بماند.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل همچنین خاطرنشان کرد که کابینه کوچک امنیتی برای مدیریت جنگ، گاهی اوقات به صورت غیر رسمی تشکیل جلسه می‌دهد.

محافل بن گویر، اعلام کردند که دریافت واکنش‌های «دو پهلو» از سوی دفتر نتانیاهو در مورد مشارکت وزرا در بحث‌های امنیتی که باعث شد وزیر امنیت ملی، بر درخواست خود پافشاری ورزد، آغاز شده است.

این در حالی است که به گزارش سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، منابع دفتر نتانیاهو این ادعاها را تکذیب کردند.

رادیو ارتش اسرائیل نیز به نقل از بن گویر آورد که اگر او به کابینه کوچک امنیتی برای مدیریت جنگ نپیوندد، به «ایجاد اخلال و جوسازی»، ادامه خواهد داد.

بن گویر همچنین تاکید کرد که تغییراتی را در کابینه کوچک امنیتی ایجاد خواهد کرد.

بن گویر روز گذشته در انتقاد از نتانیاهو گفت که «نخست‌وزیر گونه‌ای رفتار می‌کند که گویا کابینه برای یک نفر است و به تنهایی تصمیم‌گیری کرده، از جمله در جلسات کابینه جنگ که از هدف خود خارج شده و شرکای خود در کابینه را کنار می‌گذارد.»

او افزود: «این شرایط قابل تحمل نیست، ما اینجا نیامدیم که پشت تریبون شعار بدهیم. ما اینجا آمدیم که تاثیرگذار باشیم. به همین دلیل خواسته ما برای ورود به گروه مدیریت جنگ، همچنان برقرار است.»

انحلال شورای جنگ

بنی گانتز و گادی آیزنکوت، دو عضو شورای جنگ از حزب «اردوگاه دولتی» در نهم ژوئن، خروج خود را از شورای جنگ اعلام کردند.

به گفته رسانه‌های اسرائیلی، این شورا متعاقبا منحل شد، اما نتانیاهو به رایزنی‌های مرتبط با مدیریت جنگ در مجمعی کوچک‌تر شامل یوآو گالانت، وزیر دفاع ، آریه درعی، رئیس حزب شاس، ران دریمر، وزیر امور استراتژیک و زاچی هانگبی، رئیس شورای امنیت ملی، ادامه داد.

بن‌گویر و بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی اسرائیل بارها تهدید کرده‌اند، در صورتی که تل‌آویو توافقی را با جنبش حماس برای تبادل اسرا امضا کند که به معنای توقف جنگ نیز هست، از کابینه انصراف می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید