سعودی مجددا بر اولویت ایجاد راهکاری برای برپایی کشور با‌حاکمیت فلسطینی تاکید کرد

وزیر خارجه سعودی بر اهمیت توقف فوری جنگ در غزه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی با بیان این‌که جنگ در غزه بر نیاز به راه‌حلی برای پایان دادن به نزاع [میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها] تاکید دارد، ضمن تاکید مجدد بر موضع کشورش در قبال مسئله فلسطین، گفت: «برپایی کشور با‌حاکمیت فلسطینی از اولویت‌های ما به شمار می‌رود».

بنا به گزارش «العربیه» بن فرحان در عین حال به اهمیت ایستادگی قواعد نظام بین‌المللی در برابر هرج و مرج سیاسی اشاره کرد.

وزیر خارجه سعودی نیز بر اهمیت توقف فوری جنگ در غزه تاکید ورزیده و بیان کرد:«در غیاب تشکیل کشور فلسطینی، امنیتی برقرار نخواهد شد».

وی همچنین تاکید کرد که جامعه بین‌المللی در این‌باره ‌که راه‌حل برقراری ثبات در منطقه تشکیل کشور فلسطینی است، توافق دارد.

این اظهارات وزیر خارجه سعودی همزمان با آن مطرح شد که تلاش‌های مذاکراتی برای دست‌یابی به توافقی به‌منظور متوقف ساختن تهاجم اسرائیل به نوار غزه پس از گذشت 9 ماه از آغاز آن، همچنان ادامه دارد.

در همین راستا منابع العربیه از ازسرگیری مذاکرات فردا [چهارشنبه 20 تیر] در دوحه برای دست‌یابی به توافق آتش‌بس در غزه خبر می‌دهند. به گفته این منابع پیشرفت‌ها و توافقاتی درباره بسیاری از موضوعات مورد اختلاف میان جنبش حماس و اسرائیل حاصل شده است.

از ابتدای جنگ غزه مذاکرات غیر‌مستقیم میان هیئت‌های اسرائیل و حماس با میانجی‌گری‌های نمایندگانی از مصر و قطر و سرپرستی ایالات متحده آمریکا در قاهره و دوحه همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم