حمله پهپادی اسرائیل بر یک خودروی شبه‌نظامیان حزب‌الله در سوریه 2 کشته بر جای گذاشت

در این حمله پهپادی اسرائیل از جمله «یاسر قرنبش» یکی از مسئولان یگان انتقال پرسنل و سلاح حزب‌الله به سوریه کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» گزارش دادند که یک پهپاد اسرائیلی خودرویی را در نزدیکی یک ایست بازرسی لشکر چهارم ارتش سوریه در جاده «یابوس» در حومه دمشق هدف قرار داد.

دید‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که بمباران اسرائیلی یک خودروی حزب‌الله را در نزدیکی مرز با لبنان هدف قرار داد که به کشته شدن دو نفر منجر شد.

Advertisement

در همین راستا، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که هدف این حمله پهپادی در حومه دمشق، کشتن یکی از اعضای نیروی پدافند هوایی حزب‌الله بوده است.

منابع «العربیه» افزودند که هدف حمله پهپادی اسرائیل به حومه دمشق، خنثی کردن یکی از فرماندهان ارشد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله به نام «یاسر قرنبش» بوده است که در یگان انتقال پرسنل و سلاح به سوریه مسئولیت دارد.

پیشتر، خبرگزاری رسمی سوریه بامداد سه‌شنبه، 19 تیر گزارش داد که اسرائیل یکی از مناطق اطراف شهر «بانیاس» در غرب سوریه را هدف قرار داد.

این خبرگزاری گفت که این حمله که از سمت دریای مدیترانه در غرب «بانیاس» انجام گرفت، منجر به خسارات مادی شده است.

در همین حال دید‌بان حقوق بشر سوریه در تماس با تلویزیون «العربیه» گفت: «بامداد امروز سه‌شنبه صدای دو انفجار مهیب در سواحل شهر بانیاس در غرب سوریه شنیده شد».

از سوی دیگر رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که این انفجارها ناشی از حمله اسرائیل و هدف قرار دادن یک سامانه پدافند هوایی متعلق به شبه‌نظامیان ایران در منطقه «عرب الملک» در نوار ساحلی شهر «بانیاس» بوده است.

از زمان شروع درگیری‌های داخلی در سال 2011 در سوریه تاکنون اسرائیل صدها حمله هوایی علیه مراکز و پایگاه‌های شبه‌نظامیان نظامی ایرانی و حزب‌الله لبنان مورد حمایت تهران انجام داده است.

اغلب این حملات انبارها و محموله‌های سلاح و مهماتی که از ایران وارد سوریه و لبنان می‌شود را هدف قرار می‌داد.

اسرائیل همچنین به طور پی در پی سایت‌های ارتش سوریه را هدف حملات هوایی و موشکی خود قرار داده است اما این حملات و بمباران‌ها پس از شروع جنگ در غزه در اکتبر گذشته و تشدید تنش‌ها در منطقه افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم