حمله هوایی اسرائیل به منطقه «بانیاس» در غرب سوریه

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند، این حمله یک سامانه پدافند هوایی متعلق به شبه‌‌نظامیان ایرانی در منطقه «عرب الملک» در نوار ساحلی شهر بانیاس را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رسمی سوریه بامداد سه‌شنبه، 19 تیر گزارش داد که اسرائیل یکی از مناطق اطراف شهر «بانیاس» در غرب سوریه را هدف قرار داد.

این خبرگزاری گفت که این حمله که از سمت دریای مدیترانه در غرب «بانیاس» انجام گرفت، منجر به خسارات مادی شده است.

در همین حال دید‌بان حقوق بشر سوریه در تماس با تلویزیون العربیه گفت، بامداد امروز سه‌شنبه صدای دو انفجار مهیب در سواحل شهر بانیاس در غرب سوریه شنیده شد.

از سوی دیگر رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که این انفجارها ناشی از هدف قرار دادن یک سامانه پدافند هوایی متعلق به شبه نظامیان ایرانی در منطقه «عرب الملک» در نوار ساحلی شهر «بانیاس» توسط تل‌آویو بوده است.

این رسانه‌ها افزودند که حملات هوایی اسرائیل همزمان با ورود دو کشتی ایرانی به بندر لاذقیه صورت گرفت.

از زمان شروع درگیری‌های داخلی در سال 2011 در سوریه تاکنون اسرائیل صدها حمله هوایی علیه مراکز و پایگاهای شبه‌نظامیان نظامی ایرانی و حزب الله لبنان مورد حمایت تهران انجام داده است.

اغلب این حملات انبارها و محموله‌های سلاح و مهمات که از ایران وارد سوریه و لبنان می‌شود را هدف قرار می‌داد.

اسرائیل همچنین به طور پی در پی سایت‌های ارتش سوریه را هدف حملات هوایی و موشکی خود قرار داده است اما این حملات و بمباران‌ها پس از شروع جنگ در غزه در اکتبر گذشته و تشدید تنش در منطقه افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید