هیئت اسرائیلی برای از سرگیری مذاکرات توافق آتش‌بس در غزه راهی قاهره می‌شود

یک مقام حماس یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت این گروه، با آغاز مذاکرات مبادله گروگان‌ها و زندانیان «بدون آتش‌بس دائم»، موافقت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با تداوم جنگ در نوار غزه، رسانه‌های مصری به نقل از یک منبع بلندپایه گزارش دادند که انتظار می‌رود یک هیئت اسرائیلی شامل مقامات دست‌اندرکار مذاکرات آزادی گروگان‌ها، طی چند ساعت آینده برای ازسرگیری مذاکرات آتش‌بس موقت، وارد قاهره شوند.

به پیش‌بینی این منبع بلندپایه، ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا»، نیز این هفته برای شرکت در مذاکرات، راهی قاهره خواهد شد.

از سویی «کانال 7» تلویزیون اسرائیل، دوشنبه 18 تیر، گزارش داد که رونن بار، رئیس سرویس امنیت داخلی «شین بیت»، برای ادامه مذاکرات با هدف دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه، به مصر پرواز کرده است.

عقب‌نشینی حماس از آتش‌بس دائم

این در حالی است که یک مقام حماس یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که این گروه، با آغاز مذاکرات مبادله گروگان‌ها و زندانیان «بدون آتش‌بس دائم»، موافقت کرده است.

به گفته این مقام حماس، میانجی‌گران مصری، قطری و آمریکایی متعهد شدند تا زمانی که مذاکرات گروگان‌ها ادامه دارد، آتش‌بس نیز ادامه خواهد داشت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، تاکید دارد تا زمانی که حماس نابود نشود، جنگ ادامه خواهد داشت. حماس از سال 2007 مدیریت نوار غزه را برعهده دارد.

بیش از 38 هزار کشته

بر اساس آمار وزارت بهداشت غزه، حملات اسرائیل به باریکه تا این لحظه 38153 کشته برجای گذاشته است که اکثریت آنها غیرنظامی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید