مصدومیت شدید یک آمریکایی در پی شلیک موشک ضدتانک توسط حزب‌الله در شمال اسرائیل

آمریکایی به شدت زخمی که 31 ساله است، کارمند یک شرکت غیرنظامی آمریکایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو آمریکایی، یکشنبه 17 تیر، در اثر اصابت یک موشک ضد تانک شلیک شده توسط حزب‌الله به ساختمانی در روستای زریت در نزدیکی روستای فلسطینی «نبی روبین» در شمال اسرائیل زخمی شدند که مصدومیت یکی از آنها شدید و دیگری به شکل سطحی گزارش شده است.

وب‌سایت «وای نت» وابسته به روزنامه «یدیعوت آحارانوت» در خبری کوتاه که العربیه از آن مطلع شد، گزارش داد که این دو زخمی آمریکایی، به سرعت به «مرکز پزشکی الجلیل» در شهر نهاریه منتقل شدند و پزشکان، آمریکایی با مصدومیت شدید را در کمای مصنوعی با دستگاه تنفس قرار دادند.

این فرد آمریکایی به شدت زخمی که 31 ساله است، کارمند یک شرکت غیر نظامی آمریکایی است که بدون مجوز، پهپادهایی را فروخته یا به صورت بلاعوض در اختیار سربازان ذخیره اسرائیلی مستقر در مرزهای لبنان قرار داده تا از این طریق به سربازان در مورد این پهپادها و مونتاژ برخی سامانه‌ها، آموزش دهد.

به همین دلیل ارتش اسرائیل در خصوص حضور این دو آمریکایی در این منطقه در زمان حمله که به زخمی شدن یک سرباز 25 ساله اسرائیلی و همچنین مصدومیت یک کشاورز و حریق در مزارع و جنگل‌های منطقه انجامید، در حال اجرای تحقیقات است.

حزب‌الله از پنجشنبه گذشته، رگباری از موشک‌ها با کالیبرهای مختلف را به سمت شمال اسرائیل شلیک کرد که 20 موشک، پایگاه‌های ارتش اسرائیل را در این منطقه، هدف قرار داد.

این حملات موشکی در پاسخ به ترور هیثم العطار، عضو برجسته یگان پدافند هوایی حزب‌الله در حمله پهپادی اسرائیل به خودروی حامل العطار در شهر بعلبک در شرق لبنان انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید