نتایج نظرسنجی «کانال 12» اسرائیل: جنگ به دلیل ملاحظات سیاسی نتانیاهو ادامه می‌یابد

اسرائیل دوشنبه دو هیئت را برای بررسی موانع بر سر راه توافق آتش‌بس و مبادله اسرا، روانه دوحه و قاهره خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نظرسنجی انجام شده توسط «کانال 12» اسرائیل نشان داد که بیش از نیمی از مردم اسرائیل بر این باروند که جنگ غزه به دلیل «ملاحظات سیاسی» بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر ادامه خواهد یافت.

بر اساس این نظرسنجی، 54 درصد علت پایان نگرفتن جنگ تا این لحظه را ملاحظات سیاسی نتانیاهو می‌دانند در حالی که به نظر 34 درصد، عدم توقف جنگ ناشی از دلایل اساسی و عملیاتی بوده و 12 درصد نیز مطمئن نبودند.

68 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظر سنجی بر این باور بودند که تعامل نتانیاهو با جنگ، «بد بود»، در حالی که 28 درصد به او امتیاز خوبی دادند و 4 درصد نیز مطمئن نبودند.

اعزام دو هئیت اسرائیلی به دوحه و قاهره

از سویی خبرنگار العربیه در ارتباط با مذاکرات آتش‌بس در غزه گزارش داد که دو هیئت از سوی تل‌آویو دوشنبه(فردا) عازم دوحه و قاهره خواهند شد تا درباره موانع مربوط به توافق مبادله اسرا و آتش‌بس گفت‌وگو کنند.

وب‌سایت «آکسیوس» به نقل از منابع اسرائیلی آورد که ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا«سیا» اواخر این هفته راهی دوحه خواهد شد تا به مذاکراتی که اسرائیلی‌ها انتظار دارند چندین هفته زمان ببرد، شتاب بخشد.

این در حالی است حملات مرگبار اسرائیل در نوار غزه همچنان ادامه دارد و به گفته حماس، در یکی از آنها مدرسه محل اسکان آوارگان، هدف قرار گرفت.

16 کشته در نصیرات

وزارت بهداشت غزه یکشنبه 17 تیر اعلام کرد که در بمباران مدرسه محل اسکان آوارگان در اردوگاه نصیرات در مرکز باریکه، 16 نفر کشته شدند.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی، «منطقه مدرسه الجاعونی وابسته به آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» را هدف قرار دادند».

در بیانیه ارتش اسرائیل با این بیان که « این مکان به‌عنوان یک مخفیگاه و زیرساخت عملیاتی برای انجام حملات علیه سربازان مورد استفاده قرار می‌گرفت »، خاطرنشان شد که «تدابیر متعددی برای کاهش خطر آسیب به غیرنظامیان اتخاذ شد».

«آنروا» در تماس با خبرگزاری فرانسه گفت که اطلاعات کامل فوری در اختیار ندارد، اما بیش از نیمی از زیرساخت‌های متعلق به این آژانس از آغاز جنگ، آسیب دیده است.

طبق گفته یک سخنگوی «آنروا» به خبرگزاری فرانسه، دست‌کم 500 نفر اکثرا زنان و کودکان که به این تأسیسات پناه برده بودند، کشته شدند و 2 نفر از کارمندان « آنروا» روز شنبه در البریج جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید