«میثم العطار» فرمانده پدافند هوایی حزب‌الله در بمباران اسرائیل بر بقاع لبنان کشته شد

حزب‌الله کشته شدن «میثم العطار»، مسئول سامانه پدافند هوایی این گروه شبه‌نظامی در اثر بمباران اسرائیل بر لبنان را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تشدید تنش‌ها میان «حزب‌الله» لبنان و اسرائیل، یک پهپاد اسرائیلی شامگاه شنبه 16 تیر در الجدیده یک خودرو را در جاده شعث در شمال بقاع لبنان هدف قرار داد.

منابع «العربیه» در این باره گزارش دادند که این حمله با دو موشک از یک پهپاد انجام شد و به کشته شدن یک فرمانده نظامی «حزب‌الله» به نام «میثم العطار» منجر شده است.

Advertisement

ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی حمله‌ای به بقاع لبنان «میثم العطار» مسئول سامانه پدافند هوایی حزب‌الله را کشته است.

از سویی حزب‌الله لبنان کشته شدن «میثم العطار»، مسئول سامانه پدافند هوایی این گروه شبه‌نظامی در اثر بمباران اسرائیل بر البقاع را تایید کرد.

رگبار موشک‌های کاتیوشا

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله بعدازظهر جمعه اعلام کرد که رگبار موشکی به شمال اسرائیل شلیک کرده است.

به گفته خبرگزاری «فرانسه»، این گروه همچنین در بیانیه‌های جداگانه توضیح داد که در پاسخ به بمباران‌های اسرائیل به روستاهای جنوبی، به‌ویژه شهرک‌های کفرشوبا، مرکبا، الخیام، یحمر شقیف و کفرتبنیت، شهرک‌های اسرائیلی «مرغلیوت اشغالی» و «دو پایگاه نظامی مرزی» را با رگبار راکت‌های کاتیوشا هدف قرار داده است.

پاسخ اسرائیل

از سوی دیگر، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو سرباز این کشور «براثر شلیک گلوله‌های شلیک شده به شهر مرزی کریات شمونه» به بیمارستان منتقل شده‌اند.

در این بیانیه همچنین آمده است که در پاسخ به حملات شبه‌نظامیان حزب‌الله «کانون پرتاب‌ موشک‌ها» و چندین منطقه در جنوب لبنان را هدف قرار داده است.

با آغاز جنگ غزه، تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل در مناطق مرزی به طور مداوم ادامه دارد.

به گزارش «آسوشیتد پرس» با استناد به بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان، این درگیری‌ها به کشته‌شدن دست‌کم 496 نفر در لبنان انجامیده که 307 عضو حزب‌الله و 95 غیر‌نظامی را شامل می‌شود.

طرف اسرائیلی نیز به نوبه خود از کشته شدن 15 سرباز و 11 غیرنظامی خبر داد.

شدت این درگیری‌ها همزمان با تهدیدهای اسرائیل به انجام حمله گسترده در جبهه شمالی خود با لبنان، به شکل فزاینده‌ای افزایش یافته است.

این در حالی است که آمریکا هشدار داده است که در نهایت قادر نیست جلوی هرگونه طرح‌های اسرائیل برای اقدام به چنین حمله‌ای را بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید