کشته‌شدن 5 فلسطینی در پی حمله ارتش اسرائیل به شهر جنین

به گفته مقامات فلسطینی از زمان آغاز جنگ غزه، دست‌کم 561 فلسطینی در کرانه باختری توسط نیروهای اسرائیلی یا شهرک نشینان، کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرنگار العربیه، نیروهای اسرائیلی، جمعه 15 تیر در حمله به خانه‌ای در شهر جنین در کرانه باختری، از افراد داخل آن خواستند در بحبوجه درگیری‌های مسلحانه و شلیک گلوله به سمت این خانه تحت محاصره، خود را تسلیم کنند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش یک ساختمان و افراد مسلح داخل آن را محاصره کردند و اهدافی در این منطقه توسط یک جنگنده اسرائیلی، بمباران شد.

از سویی وزارت بهداشت فلسطین نیز امروز در تازه ترین آمار، از کشته شدن پنج فلسطینی در حمله نظامی اسرائیل به شهر جنین خبر داد.

بر اساس گزارش چهارشنبه وزارت بهداشت فلسطین و منابع اسرائیلی، طی دو عملیات نظامی جداگانه ارتش اسرائیل در شهرهای طولکرم و جنین در شمال کرانه باختری، پنج جوان فلسطینی کشته شدند.

عملیات نظامی اسرائیل در هفته‌های اخیر در اردوگاه «نور شمس» واقع در نزدیکی شهر طولکرم در شمال کرانه باختری، افزایش یافته است.

14 کشته فلسطینی در اردوگاه نورشمس

در جریان عملیات نظامی اسرائیل در آوریل گذشته در این اردوگاه که بیش از 3 روز ادامه داشت، 14 نفر کشته شدند.

ارتش اسرائیل تأکید دارد که در جریان حملات به گروه‌های مسلح فلسطینی، غالبا غیرنظامیان نیز کشته می‌شوند.

به گفته مقامات فلسطینی از زمان آغاز جنگ غزه، دست‌کم 561 فلسطینی در کرانه باختری توسط نیروهای اسرائیلی یا شهرک نشینان، کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید